Lingo

Tootja
Belchim
Kategooria
Herbitsiidid
Registreeritud kuni
Registreerimine on lõppenud
Registreerimisnumber
378
Aktiivsed materjalid

Pritsimise aeg
Lingo on herbitsiid, mida võib kasutada kõikide kartuli-, põldoa- ja põldhernesortide puhul. Lingo’t tuleb kasutada enne kultuuride tärkamist. Lingo’ga peab pritsima võimalikult kohe pärast kultuuri külvamist ja nii enne kultuuri kui ka umbrohu tärkamist. Kultuurtaimed, mis on pritsimise ajaks tärganud, võivad saada tugevalt kahjustada.

Kulunorm
Lingo’t pritsitakse kulunormiga 2 l/ha. Maksimaalne pritsimiskordade arv: 1 kord aastas kultuuri kohta.

Vee kogus ja pihustid
Vee kulu 250 kuni 400 l hektari kohta. Soovitatav kasutada lehvik- või lisaõhuga pihusteid.

Mulla tüüp
Mitte kasutada Lingo’t liivastel või väga kergetel muldadel. Mitte kasutada muldadel, mille orgaanilise aine sisaldus on suurem kui 4%.

Külvi sügavus/külvipinna tingimused
Kultuuri ohutuse tagamiseks on vajalik, et seeme oleks kaetud minimaalselt 20 mm mullakihiga. Otsekülviga kultuuride puhul tuleks kasutada äestamist, et enne pritsimist seemned mullaga katta. Kui pritsitakse otsekülvi kultuure, peab enne järgneva kultuuri külvi kündma ja kultiveerima vähemalt 15 cm sügavuselt. Optimaalse efektiivsuse saavutamiseks peab külvipind olema tihe, tasane ja ilma mullakamakateta. Kohev ja ebatasane mullapind peab olema enne pritsimist tasandatud.

Kasutamine
Kui pritsida enne umbrohtude tärkamist niiskele, tasandatud ja ilma mullakamakateta pinnasele, on Lingo suhtes tundlikud järgmised umbrohud:
Kõrrelised umbrohud Echinochloa crus-galli (tähkjas kukehirss), Lolium multiflorum (itaalia raihein) on väga hästi tõrjutavad. Alopercurus myosuroides (põldrebasesaba) ei saa tõrjuda.
Laialehised umbrohud
Hästi tõrjutavad
Aethusa cynapium (koerputk), Amaranthus spp. (rebasheinad), Angelica archangelica (harilik kikkaputk), Aphanes arvensis (harilik põldkortsleht), Capsella bursapastoris (harilik hiirekõrv), Chenopodium album (valge hanemalts), Chenopodium rubrum (punane hanemalts), Datura stramonium (harilik ogaõun), Galium aparine (roomav madar), Lamium spp. (iminõges), Mercurialis annua (üheaastane seljarohi), Papaver rhoeas (kukemagun), Polygonum aviculare (linnurohi), Polygonum convolvulus (konnatatar), Polygonum persicaria (harilik kirburohi), Senecio vulgaris (harilik ristirohi), Sonchus spp. (piimohakas), Solanum nigrum (must maavits), Stellaria media (vesihein), Urtica urens (raudnõges), Urtica dioica (kõrvenõges) ja Veronica persica (pärsia mailane) on väga hästi tõrjutavad.
Mittetõrjutavad Ambrosia spp.(ambroosia), Geranium spp. (kurereha), Polygonum hydropiper (mõru kirburohi) , Rumex obtusifolius (tömbilehine oblikas), Veronica hederifolia (hõlmlehine mailane), Cirsium arvense (põldohakas) ei saa tõrjuda.

Järelkultuurid
Pärast kevadel töödeldud põllult saagi koristamist võib külvata või istutada teravilja, rapsi, põlduba, hernest, kartulit, maisi, kaalikat, lina või suhkrupeeti. Enne külvi tuleks künda ja kultiveerida minimaalselt 15 cm sügavuselt. Mitte külvata tundlikke kultuure (näit. ristõielisi, salatit) kohe pärast linurooni sisaldavate toodetega töötlemist.

Asenduskultuurid
Pärast kultuuri külvi ebaõnnestumist kevadel võib külvata vaid hernest, põlduba, kartulit, maisi, porgandit, kaalikat, suhkrupeeti, sibulat või lina. Enne herne, põldoa, kartuli, porgandi, kaalika, suhkrupeedi, sibula või lina taaskülvi tuleb jätta vähemalt kuue nädalane periood pritsimisest. Enne maisi taaskülvi tuleb jätta vähemalt üheksa nädalane periood pritsimisest. Kõikide kevadel asendatavate kultuuride puhul tuleb põldu künda ja kultiveerida minimaalselt 15 cm sügavuselt.

Keskkonnakaitse
Mitte saastata pinnavett või kraave kemikaali või selle tühja pakendiga. Vältida pritsimisudu sattumist mittesihtmärk taimedele väljaspool pritsimise ala.

Kultuuride jaoks registreeritudHinda
Uba2 l
Hernes2 l
Kartulid2 l