Maredo 125 SC

Tootja
ADAMA
Kategooria
Fungitsiidid
Registreeritud kuni
Registreerimine on lõppenud
Registreerimisnumber
419
Aktiivsed materjalid
Lingid

Maredo 125 SC – süsteemne fungitsiid haiguste tõrjeks tali- ja suviviljadel ning suhkrupeedil.

KASUTUSJUHEND
Toote kirjeldus
Maredo 125 SC on efektiivne süsteemne fungitsiid, millel on pikaajaline kaitsev toime kõigi lehtede ja pähikute haiguste vastu teraviljadel ja levinumate lehehaiguste vastu suhkrupeedil. Maredo 125 SC on kõige efektiivsem, kui seda kasutatakse preventiivselt – enne esimeste haigustunnuste ilmnemist.

Kultuurid ja haigused
Tali- ja suvinisu Kõrreliste helelaiksus (Septoria nodorum, Septoria tritici) Nisu-triiptõvik (Drechslera tritici-repentis) Pruunrooste (Puccinia recondita) Kollane rooste (Puccinia striiformis) Kõrreliste jahukaste (Blumeria graminis)
Kulunorm: 0,5 - 1,0 l/ha. Maredo 125 SC võib kasutada kõrsumise algusest kuni õitsemise alguseni (BBCH 30-61). Madalaimat kulunormi soovitatakse kasutada haigusresistentsetel nisusortidel või juhul kui haiguste levik on piiratud. Kui ilmastikutingimused on haiguste arenguks soodsad, tuleb kulunormi suurendada. Nisu on soovitav pritsida kaks korda. Esimene pritsimine kulunormiga 0,5 l/ha tuleb läbi viia kõrsumise algusest kuni esimese kõrresõlme moodustumiseni (BBCH 30-32). Teine pritsimine 0,5 l/ha – faasis lipulehe tupe avanemisest kuni õitsemise alguseni (BBCH 47- 61). Kui Drechslera tritici-repentis (nisu-triiptõbi) esineb ulatuslikult, on vajalikud kaks pritsimist. Intervall kahe pritsimise vahel peab olema 14-21 päeva. Kui Blumeria graminis (jahukaste) esineb pritsimise ajal ulatuslikult, on vajalik pritsimissegule toimeainena fenpropidiini või fenpropimorfi sisaldava taimekaitsevahendi lisamine. Maredo 125 SC on osaliselt efektiivne Pseudocercosporella herpotrichoides (silmlaiksus) vastu kui pritsida kõrsumise algusest kuni esimese kõrresõlme moodustumiseni (BBCH 30-32) ja Fusarium spp. vastu kui pritsida pea loomise algusest kuni õitsemise alguseni (BBCH 51-61). Intervall kahe pritsimise vahel peab olema 14-21 päeva.
Ooteaeg – 28 päeva
Maksimaalne kasutuskordade arv hooaja vältel – 2

Tali- ja suvioder Kõrreliste helelaiksus Septoria spp. Odra-leherooste Puccinia hordei Kollane rooste Puccinia striiformis Kõrreliste jahukaste Blumeria graminis Odra-võrklaiksus Pyrenophora teres Odra-triiptõbi Pyrenophora graminea Kõrreliste pruunlaiksus Bipolaris sorokiniana Kõrreliste äärislaiksus Rhynchosporium secalis
Kulunorm: 0,5 - 1,0 l/ha. Põldu pritsitakse täiskulunormiga üks kord hooaja vältel haiguste esimeste sümptomite ilmnemisel või haigustundlike sortide puhul preventiivselt esimese kõrresõlme moodustumisest kuni pea loomise alguseni (BBCH 32–49). Sortide puhul, mis on haigustele vähem vastuvõtlikud, võib pritsida ka hilisemates kasvufaasides: hilisest kõrsumisest kuni õitsemise alguseni (BBCH 45-61). Maredo 125 SC madalamaid kulunorme võib kasutada juhul kui haiguste levik ei ole intensiivne või kui viiakse läbi kaks pritsimist. Maredo 125 SC on osaliselt efektiivne Pseudocercosporella herpotrichoides (silmlaiksus) vastu kui pritsida kõrsumise algusest kuni esimese kõrresõlme moodustumiseni (BBCH 30-32) ja Fusarium spp. vastu kui pritsida pea loomise algusest kuni õitsemise alguseni (BBCH 51-61). Intervall kahe pritsimise vahel peab olema 14-21 päeva.
Ooteaeg – 28 päeva
Maksimaalne kasutuskordade arv hooaja vältel – 2

Talirukis Rukki-leherooste (Puccinia recondita f. sp. Recondite) Kollane rooste (Puccinia striiformis) Kõrreliste jahukaste (Blumeria graminis) Kõrreliste äärislaiksus (Rhynchosporium secalis)
Kulunorm: 0,5 - 1,0 l/ha. Maredo 125 SC tuleb kasutada preventiivseks pritsimiseks või esimeste haigustunnuste ilmnemisel kõrsumise algusest kuni õitsemise alguseni (BBCH 30-61). Maredo 125 SC on osaliselt efektiivne Pseudocercosporella herpotrichoides (silmlaiksus) vastu kui pritsida kõrsumise algusest kuni esimese kõrresõlme moodustumiseni (BBCH 30-32) ja Fusarium spp. vastu kui pritsida pea loomise algusest kuni õitsemise alguseni (BBCH 51-61). Intervall kahe pritsimise vahel peab olema 14-21 päeva.
Ooteaeg – 28 päeva
Maksimaalne kasutuskordade arv hooaja vältel – 2

Tali- ja suvitritikale Kõrreliste helelaiksus (Septoria tritici, Septoria nodorum) Pruunrooste (Puccinia recondita) Kollane rooste (Puccinia striiformis) Nisu triiptõbi (Drechslera tritici-repentis) Kõrreliste jahukaste (Blumeria graminis)
Kulunorm: 0,5 - 1,0 l/ha. Fungitsiidi kasutatakse kõrsumise algusest kuni õitsemise alguseni (BBCH 30 - 61). Maredo 125 SC on osaliselt efektiivne Pseudocercosporella herpotrichoides (silmlaiksus) vastu kui pritsida kõrsumise algusest kuni esimese kõrresõlme moodustumiseni (BBCH 30-32) ja Fusarium spp. vastu kui pritsida pea loomise algusest kuni õitsemise alguseni (BBCH 51-61). Intervall kahe pritsimise vahel peab olema 14-21 päeva.
Ooteaeg – 28 päeva
Maksimaalne kasutuskordade arv hooaja vältel – 2

Kaer
Kõrreliste helelaiksus (Septoria spp.) Kaera-kroonrooste (Puccinia coronata) Kõrreliste jahukaste (Blumeria graminis)
Kulunorm: 0,5 - 1,0 l/ha. Maredo 125 SC pritsida preventiivselt või esimeste haigustunnuste ilmnemisel kõrsumise algusest kuni õitsemise alguseni (BBCH 30-61). Sobivaim aeg pritsimiseks on lipulehe faasis (BBCH 39). Kulunorm sõltub haiguste lööbimise intensiivsusest.
Ooteaeg – 28 päeva
Maksimaalne kasutuskordade arv hooaja vältel – 2 (intervalliga 14-21 päeva)

Suhkrupeet Ramularia peedil (Ramularia betae) Peedi-lehetähnisus (Cercospora beticola) Peedi-jahukaste (Erysiphe betae) Peedifomoos (Phoma betae) Peedi-küberooste (Uromyces betae)
Kulunorm: 0,5 - 1,0 l/ha. Fungitsiidi kasutatakse juuli lõpust augusti alguseni, juhul kui 5 lehte 100 lehest on haigestunud. Kogu põllul tuleb 10. erinevas kohas kontrollida 10 vanemat lehte. Kulunormi 0,5 l/ha korral tuleb pritsida kaks korda. Juhul kui haiguste surve on suur, võib pritsida ühe korra maksimumkulunormiga 1,0 l/ha.
Ooteaeg – 28 päeva
Maksimaalne kasutuskordade arv hooaja vältel – 2 (intervalliga 14-21 päeva)
Veekulu Soovituslik veekulu: 200 - 300 l/ha

PRITSIMISLAHUSE VALMISTAMINE
Enne kasutamist loksutage pakendit hoolikalt. Sobiv kogus toodet tuleb segada mõõduka koguse veega. Pärast segisti sisselülitamist täitke paak ülejäänud veega. Kogu pritsimise aja ning selle vaheaegadel peab segisti töötama. Kogu valmistatud lahus tuleb korraga ära kasutada. Tühi pakend tuleb loputada puhta veega ja loputusvesi lisada valmistatavasse pritsimislahusesse. Enne töö alustamist reguleerige prits ning veenduge pritsi ja selle osade puhtuses. Alati pärast töö lõpetamist või enne teiste taimekaitsevahendite kasutamist tuleb prits ja selle osad puhta veega põhjalikult läbi pesta.

PRITSIMINE
Et pritsimine haiguste vastu oleks efektiivne, on väga oluline, et soovituslikku veekulu ei vähendataks - seda eriti juhtudel kui kultuur on väga tihe. 2 tundi pärast pritsimist peab ilm olema kuiv ja vihmatu

Kultuuride jaoks registreeritudHindaBBCHSaagikoristuseelne ajavahemik
Talinisu0.5 - 1 l30 - 6128
Suvinisu0.5 - 1 l30 - 6128
Suvioder0.5 - 1 l30 - 6128
Talioder0.5 - 1 l30 - 6128
Rukis0.5 - 1 l30 - 6128
Talitritikale0.5 - 1 l30 - 6128
Suvitritikale0.5 - 1 l30 - 6128
Talikaer0.5 - 1 l30 - 6128
Suvikaer0.5 - 1 l30 - 6128
Suhkrupeedid0.5 - 1 l028