Zantara

Tootja
BAYER
Kategooria
Fungitsiidid
Registreeritud kuni
2024-09-30
Registreerimisnumber
393
Aktiivsed materjalid
Lingid

Kasutusala: Laia toimespektriga süsteemne fungitsiid seenhaiguste tõrjumiseks suvi- ja talinisu, suvi- ja taliodra, suvi- ja talitritikale, rukki ning kaera põldudel.

Tõrjespekter
Lehtedele lööbivad haigused: Kõrreliste helelaiksus lehtedel (Septoria tritici), Kõrreliste helelaiksus viljapeadel (Leptosphaeria nodorum), Nisu-pruunlaiksus (Drechslera tritici repentis), Kõrreliste jahukaste (Blumeria graminis), Nisu kollane rooste (Puccinia striiformis), Pruunrooste (Puccinia recondita), Võrklaiksus odral (Pyrenophora teres), Odra-leherooste (Puccinia hordei), Äärislaiksus (Rhynchosporium secalis), Kroonrooste (Puccinia coronata)

Viljapead kahjustavad haigused: Kõrreliste helelaiksus viljapeadel (Leptosphaeria nodorum), Kõrreliste jahukaste (Blumeria graminis), Fusarioos teraviljapeadel (Fusarium spp)

Kasutusjuhend:
Kulunorm
Lehehaiguste tõrjeks on Zantara kulunorm 0,9 – 1,2 l/ha.
Viljapea kaitseks fusarioosi eest kasutatakse kulunormi 1,5 l/ha.

Pritsimise aeg
Lehtedele lööbivate haiguste tõrjeks pritsitakse enne haiguslaikude nähtavat lööbimist lehtedele või koheselt esimeste haigustunnuste ilmumisel. Nisu, tritikale ja rukki puhul langeb pritsimisaeg enamasti ajavahemikku kõrsumise algusest õitsemise lõpuni, otra pritsitakse võrsumise lõpust kuni õitsemise alguseni.
Viljapead kahjustavate haiguste tõrjeks pritsitakse nisu, rukist ja tritikalet loomise algusest kuni õitsemise lõpuni, otra pritsitakse loomise algusest kuni õitsemise alguseni. 
Fusarioosi nakkuse parimaks ärahoidmiseks viljapeadel pritsitakse haiguste levikuks soodsate tingimuste korral teravilja loomise lõpust kuni õitsemise lõpuni. Kui fusarioosi nakatumist soodustavad mitmed riskitegurid, nt  kõrge õhuniiskus ja vihm õitsemise ajal, teravili eelviljana, minimeeritud mullaharimine vm, soovitatakse parima tõrjetulemuse saamiseks pritsida Zantara’t kulunormiga 1,5 l/ha.

Mõju kestus sõltub peamiselt haiguse leviku kiirusest ja intensiivsusest, kasutatud kulunormist ja pritsimise kvaliteedist. Zantara mõju kestab vähemalt 4-5 nädalat. 
Kui haigustõrjet plaanitakse teha ainult üks kord kasvuperioodil, siis soovitatakse pikima toimeaja kindlustamiseks pritsida Zantara suurima soovitatud normiga.

Töölahuse kulu: 100 – 400 l/ha, viljapea kaitseks pritsimisel 200-400 l/ha
Lubatud pritsida kasvuajal kuni 2 korda.
Ooteaeg: 35 päeva.
Vihmakindlus: 1 tund, kuni pritsimislahus on lehepinnal kuivanud.

Märkus
Zantara’t ei soovitata pritsida, kui taimelehed on kastest või vihmast märjad.

Segatavus teiste preparaatidega
Zantara’t võib kasutada pritseprogrammides teiste fungitsiidide, herbitsiidide, insektitsiididega ja vedelväetistega. Järgige segamise soovitusi preparaatide etikettidel. Kui segupartneri etikett ei ütle teisiti, soovitame valada Zantara pritsimislahusesse viimasena. Kultuurile on ohutum, kui paagisegus ei ole korraga rohkem kui kaks preparaati. Kui pritsimislahusesse valatakse üle kahe erineva preparaadi, suureneb oluliselt fütotoksilisuse oht taimedele (lehtede põletused). Küsimuste tekkimisel pöörduda Eestisse toimetaja või tootja esindaja poole.

Kultuuride jaoks registreeritudHindaSaagikoristuseelne ajavahemik
Suvikaer0.9 - 1.2 l35
Suvioder0.9 - 1.2 l35
Suvinisu0.9 - 1.2 l35
Talinisu0.9 - 1.2 l35
Talioder0.9 - 1.2 l35
Rukis0.9 - 1.2 l35
Talitritikale0.9 - 1.2 l35
Suvitritikale0.9 - 1.2 l35