Rézoxiklorid 50 WP

Manufacturer
Others
Category
Fungicides
Registered until
Registration expired
Registration number
04.2/12241-1/2014.
Links

Előírt növényvédelmi technológia:
Valamennyi kultúránál az egy tenyészidőszakban felhasználható réz hatóanyag mennyisége nem haladhatja meg a 6 kg/ha mennyiséget.
A készítményt almatermésű kultúrákban (alma, körte, birs, naspolya) baktériumos és gombás eredetű betegségek (varasodás, monília, ágelhalás, stb.) ellen tavaszi és őszi lemosó permetezéssel javasolt kijuttatni. A termés viaszosodása után zárópermetezésre a készítmény újból használható, a rézérzékenység, ill. perzselési veszély figyelembe vételével. Tűzelhalás ellen a védekezést megelőző jelleggel, rügyfakadástól zöld-bimbós állapot végéig 1 alkalommal lehet elvégezni, nagy lémennyiséggel. Faiskolai alany-, csemete- és oltványkertekben tűzelhalás ellen a fertőzést megelőző időszakban 300-400 l/ha vízzel, 1 alkalommal kell kijuttatni.
Csonthéjasokban (őszi és kajszibarack, szilva, meggy, cseresznye) baktériumos- és gombás eredetű ágelhalások, levéllyukacsosodás, valamint őszibarackban tafrinás levélfodrosodás ellen legfeljebb levélrügy pattanásig (őszibarack), pirosbimbós állapotig (kajszibarack) illetve fehérbimbós állapotig (szilva, meggy, cseresznye) lehet védekezni a rézérzékenységből fakadó perzselési veszély nélkül. Ősszel, a lombhullás kezdetétől a baktériumos és gombás eredetű ágelhalások ellen a kezelés ismét indokolttá válhat.
Bogyósokban (ribiszke, málna, köszméte, szamóca, szeder, fekete bodza) a vegetációs időszak elején és a termés betakarítása után vessző- és levélbetegségek ellen lemosásszerűen javasolt a kezelés.
Héjas gyümölcsűekben (dió, mogyoró, mandula) a betegségek megjelenését követően kell elkezdeni a kezeléseket, és a fertőzés erősségétől függően 10-14 naponként ismételni. Mandulában a rézérzékenységet figyelembe véve a kezelések tavasszal levélrügy pattanásig végezhetők, majd az intenzív gyümölcsnövekedés kezdetétől folytathatók tovább.
Szőlőben a kezeléseket szőlőperonoszpóra ellen az előrejelzésre alapozva, preventíven célszerű elkezdeni a 20-25 cm-es hajtásállapot körül, majd a fertőzés alakulása szerint 7-14 naponként javasolt folytatni. A bogyófejlődés időszakában végzett kezelések kedvezően befolyásolják a szürkepenész elleni védekezések eredményességét. A vegetációs időszak első felében végzett kezeléseknél tekintettel kell lenni a termesztett szőlőfajta rézérzékenységére.
Zöldségfélékben (paprika, paradicsom, uborka, cukkini, bab, borsó, hagyma) baktériumos és gombás betegségek ellen a kezeléseket előrejelzésre alapozva, megelőző módon szükséges elkezdeni, majd a fertőzés alakulása szerint 2-3 alkalommal 10-14 naponként célszerű megismételni. Fűszerpaprikában további 2-3 védekezés is szükséges járványveszélyes időszakban.
Hagymánál és borsónál a permetlé jó tapadásához nedvesítőszer hozzáadása szükséges.
Édes- és konyhaköményben peronoszpóra ellen a betegség megjelenésekor, orvosi csucsorban fitoftórás betegség ellen megelőző módon, szükség szerinti ismétléssel kell elvégezni a kezeléseket.
Burgonyában a kezeléseket az előrejelzése alapozva, preventíven kell elkezdeni, majd a fertőzés alakulása szerint 8-12 naponként szükség szerint megismételni.
Cukorrépában a védekezéseket lisztharmat kivételével az egyéb levélbetegségek ellen megelőző jelleggel, vagy legkésőbb az első tünetek megjelenése idején kell megkezdeni. Az időjárási körülmények, illetve a járványhelyzet alakulásától függően 7-10 naponként célszerű megismételni.
A készítmény felhasználására engedélyezett kultúrákban erős fertőzési nyomásnál a magasabb dózis alkalmazása javasolt.
A permetlé mennyiségét a védendő növényfelület nagyságától, a művelésmódtól és az alkalmazott géptípustól függően kell megválasztani.

Registered for culturesRate
Apples3 - 7 kg
Pears3 - 7 kg
Grapes2 - 3 kg
Tomatoes2 - 3 kg
Potatoes2 - 3 kg