CantusReģistrācija iztecējusi
BASF - Fungicīds
0280

Preparāta apraksts
Kantus ir aizsargājošs un sistēmas iedarbības fungicīds baltās puves (Sclerotinia sclerotiorum) apkarošanai rapša sējumos. Bez tam Kantus ierobežo arī krustziežu sausplankumainību (Alternaria brassicae) un krustziežu sauso puvi (Phoma lingam).
Kantusa darbīgā viela – boskalīds – pieder anilīdu klases fungicīdiem karboksamīdu grupā. Tā iedarbības mehānisms uz slimību ierosinātājiem atšķiras no citiem fungicīdiem. Līdz ar to Kantus iedarbojas arī pret tiem slimību ierosinātājiem, kuri ir ieguvuši rezistenci pret citiem fungicīdiem.
Postošākā no rapša slimībām ir baltā puve. Smidzināšana pret to ir veicama profilaktiski, pirms slimības pazīmju parādīšanās. Ieteicamais apstrādes laiks ar Kantus pret balto puvi un arī pret sausplankumainību   ir rapša agrā ziedēšanas stadijā līdz pilnas ziedēšanas stadijai, kad galvenajā ziedkopā atvērušies 50 – 60% ziedu (AS 63 – 65). Lielāks risks pastāv tīrumos ar īsu augmaiņas intervālu un siltos/mitros laika apstākļos rapša pirmsziedēšanas laikā.
Ziemas rapsis jau rudenī var inficēties ar krustziežu sauso puvi, kas turpmāk veģetācijas periodā izpaužas kā postoša stublāju slimība. Krustziežu sausās puves ierobežošanai lietderīgi veikt apstrādi rudenī ar Juventus 90 0,5 – 1,0 l/ha.

Lietošana
Ziemas un vasaras rapsis
Kantus d.g. pret balto puvi (Sclerotinia sclerotiorum) apsmidzināt profilaktiski, slimības attīstībai labvēlīgos apstākļos rapša agrā ziedēšanas stadijā līdz pilnas ziedēšanas stadijai, kad galvenajā ziedkopā atvērušies 50 – 60% ziedu (AS 63 – 65). Veiktais smidzinājums ierobežos arī krustziežu sausplankumainību (Alternaria brassicae) uz pāksteņiem. Sabiezinātos sējumos lietot lielāku darba šķidruma daudzumu uz hektāru, lai nodrošinātu pilnīgāku augu noklāšanu ar fungicīdu.

Maksimālais apstrāžu skaits sezonā: viena reize
Nogaidīšanas laiks: 56 dienas

Pielietošanas tehnika
Lai sasniegtu maksimālo preparāta efektivitāti, lietot piemērotu smidzināšanas tehniku. Darba šķīdums  200 – 400 l/ha

Bezlietus periods  2 stundas

CropsBBCHReģistrētā normaPriekšnovākšanas intervāls
Vasaras rapsis63 - 650.5 - 0.556
Ziemas rapsis63 - 650.5 - 0.556