Consul 250 EC

Producent
HELM
Zarejestrowany do
2024-10-30
Numer rejestracyjny
R-116/2015
Aktywne materiały
Linki

OPIS DZIAŁANIA
Consul 250 EC jest środkiem z grupy regulatorów wzrostu roślin, w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Środek do stosowania w celu zapobiegania wyleganiu pszenicy ozimej, jęczmienia jarego i ozimego oraz pszenżyta ozimego. Środek pobierany jest głównie przez liście i źdźbła zbóż, a następnie przenoszony do tkanek merystematycznych zapobiegając nadmiernemu wydłużaniu się międzywęźli. Nie powoduje redukcji długości korzeni i masy rośliny. Skrócenie i usztywnienie źdźbeł zbóż zapobiega wyleganiu łanu. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ
Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem). Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika z cieczą użytkową. Zbiornik uzupełnić wodą do potrzebnej ilości i dokładnie wymieszać. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza niewyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz w zbiorniku mechanicznie wymieszać. W przypadku przerw w opryskiwaniu przed ponownym przystąpieniem do pracy dokładnie wymieszać ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza.

POSTĘPOWANIE Z RESZTKAMI CIECZY UŻYTKOWEJ I MYCIE APARATURY
Z resztkami cieczy użytkowej po zabiegu należy postępować w sposób ograniczający ryzyko skażenia wód powierzchniowych i podziemnych w rozumieniu przepisów Prawa wodnego oraz skażenia gruntu, tj.:
– po uprzednim rozcieńczeniu zużyć na powierzchni, na której przeprowadzono zabieg, jeżeli jest to możliwe, lub,
– unieszkodliwić z wykorzystaniem rozwiązań technicznych zapewniających biologiczną degradację substancji czynnych środków ochrony roślin, lub,
– unieszkodliwić w inny sposób, zgodny z przepisami o odpadach.
Bezpośrednio po zabiegu aparaturę dokładnie wymyć. Z wodą użytą do mycia aparatury należy postąpić tak, jak z resztkami cieczy użytkowej, stosując te same środki ochrony osobistej. Aparaturę i wyposażenie użyte do zabiegu należy umyć wodą z dodatkiem roztworu środka do mycia opryskiwaczy i wypłukać trzykrotnie czystą wodą. Po każdym etapie mycia opróżnić całkowicie układ cieczowy opryskiwacza. Zapewnić, aby cała ciecz została usunięta ze zbiornika opryskiwacza oraz z pompy i przewodów. Usunąć dysze, otworzyć zbiornik i pompę spustową, aby umożliwić swobodny dostęp powietrza do wszystkich części układu.

Zarejestrowane dla kulturStawkaBBCH
Pszenica ozima0.4 l29 - 39
Pszenżyto ozime0.6 l29 - 39
Jęczmień ozimy0.6 l30 - 39
Jęczmień jary0.4 l30 - 37