Floramite 240 SC

Kategoria
Insektycydy
Zarejestrowany do
2025-01-31
Numer rejestracyjny
R-17/2012
Aktywne materiały
Linki

OPIS DZIAŁANIA
Środek przędziorkobójczy w formie koncentratu stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym, przeznaczony do zwalczania przędziorka chmielowca w uprawie ogórka oraz róży i chryzantemy uprawianych pod osłonami. Na roślinie działa powierzchniowo. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy ręcznych.

Zawartość substancji czynnej:
bifenazat – (związek z grupy karbazynianów) – 240 g/l (22,62%).
Substancja niebędąca substancją biologicznie czynną: propano - 1,2-diol.

ZAKRES STOSOWANIA, TERMINY I DAWKI
1. ROŚLINY WARZYWNE
Ogórek (pod osłonami)
Przędziorek chmielowiec
Maksymalne stężenie dla jednorazowego zastosowania: 0,04 %.
Zalecane stężenie dla jednorazowego zastosowania: 0,04 %.
Maksymalna ilość zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: 7 dni.
Zalecana ilość wody: 1000-1500 l/ha.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I ZALECENIA STOSOWANIA ZWIĄZANE Z DOBRĄ PRAKTYKĄ ROLNICZĄ
1. W celu przeciwdziałania wystąpienia odporności przestrzegać następujących zasad:
- W każdej z upraw preparat Floramite 240 SC stosować maksymalnie 2 razy w sezonie (cyklu produkcyjnym). Program ochrony powinien obejmować pojedynczy zabieg, lub w razie konieczności dwa zabiegi wykonane:
- w odstępie 7 dni. Jeżeli w danej uprawie (cyklu produkcyjnym) zachodzi potrzeba wykonania kolejnego zabiegu czy zabiegów, należy przeprowadzać je zgodnie z zasadami rotacyjnego stosowania środków roztoczobójczych, dobierając do kolejnych opryskiwań preparaty z różnych grupy chemiczne i o odmiennym sposobie działania.
- Zabiegi powinny być wykonywane w oparciu o systematycznie prowadzony monitoring występowania przędziorków. Zwalczanie wykonać natychmiast po przekroczeniu progu szkodliwości. Nie czekać, aż populacja szkodnika nadmiernie się rozwinie.
- Środek stosować wyłącznie w zalecanych dawkach, zgodnie z etykietą środka.
- Jeżeli jest to możliwe, do praktykowanych systemów produkcji powinny być wdrażane integrowane metody zwalczania szkodników, wykorzystujące między innymi biologiczne metody walki z przędziorkami.
2. Przed zastosowaniem środka na ogórkach lub roślinach ozdobnych, na każdej uprawianej po raz pierwszy odmianie wykonać próbny zabieg celem sprawdzenia, czy w ciągu 7 dni nie wystąpiły objawy uszkodzenia roślin.
3. Zabiegi pod osłonami najlepiej wykonać rano lub wieczorem w celu uniknięcia silnego nasłonecznienia.

SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ
Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem). Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową, uzupełnić wodą do potrzebnej ilości i dokładnie wymieszać. Następnie zbiornik opryskiwacza uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza niewyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz mechanicznie wymieszać.

POSTĘPOWANIE Z RESZTKAMI CIECZY UŻYTKOWEJ I MYCIE APARATURY
Z resztkami cieczy użytkowej po zabiegu należy postępować w sposób ograniczający ryzyko skażenia wód powierzchniowych i podziemnych w rozumieniu przepisów Prawa wodnego oraz skażenia gruntu, tj.:– po uprzednim rozcieńczeniu zużyć na powierzchni, na której przeprowadzono zabieg, jeżeli jest to możliwe lub
– unieszkodliwić z wykorzystaniem rozwiązań technicznych zapewniających biologiczną degradację substancji czynnych środków ochrony roślin, lub
– unieszkodliwić w inny sposób, zgodny z przepisami o odpadach.
Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.

 

Zarejestrowane dla kulturKarencji interwał
Ogórek1