Polysect Długo Działający 005 SL Ultra

Kategoria
Insektycydy
Zarejestrowany do
2024-10-30
Numer rejestracyjny
R-13/2014 wu
Aktywne materiały
Linki

OPIS DZIAŁANIA
Polysect Długo Działający 005 Sl Ultra jest środkiem owadobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczonym do zwalczania mszyc i innych owadów ssących w amatorskiej uprawie roślin ozdobnych w mieszkaniach oraz roślin ozdobnych uprawianych w ogrodach przydomowych i na działkach rekreacyjnych na terenie otwartym (w gruncie) lub pod osłonami (szklarnie, tunele i rozsadniki przydomowe) i niektórych roślin warzywnych uprawianych pod osłonami. Środek zwalcza mączlika, mszyce oraz wiele innych szkodliwych owadów ssących takich jak miseczniki, wełnowce, ponadto znacząco ogranicza występowanie wciornastków. Środek działa szybko - rezultaty widoczne są w 24 godziny. Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie. Działanie systemiczne oznacza, iż preparat jest szybko pobierany przez zielone części roślin i jest przemieszczany wraz z sokami po całej roślinie. Owady żywiąc się sokami rośliny giną nawet, jeśli nie zostały bezpośrednio opryskane. Opady deszczu, zmywanie środka z powierzchni roślin oraz wpływ promieniowania słonecznego nie mają istotnego znaczenia w przypadku środka charakteryzującego się działaniem systemicznym. Skutkuje to dłuższą ochroną przed mszycami niż w przypadku opryskiwania środkami o innym sposobie działania. Środek jest formulacją zabezpieczającą rośliny przed wtórnymi nalotami mszyc przez okres do 21 dni. Preparat zabezpiecza całą roślinę łącznie z jej nowymi przyrostami. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy ręcznych.

Zawartość substancji czynnej:
acetamipryd (insektycyd z grupy neonikotynoidów) - 5 g/l (0,5%).

STOSOWANIE ŚRODKA
2. Rośliny warzywne
Pomidor (uprawa pod osłonami)
Mączlik szklarniowy
Maksymalna stężenie dla jednorazowego zastosowania: 1,0 % (10 ml środka w 1 l wody).
Zalecane stężenie dla jednorazowego zastosowania: 1,0% (10 ml środka w 1 l wody).
Maksymalna liczba zabiegów w ciągu roku: 2.
Odstęp między zabiegami: co najmniej 10 dni.
Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Papryka, bakłażan (uprawiane pod osłonami)
Mszyce
Maksymalna stężenie dla jednorazowego zastosowania 1,0 % (10 ml środka w 1 l wody).
Zalecane stężenie dla jednorazowego zastosowania: 1,0% (10 ml środka w 1 l wody).
Maksymalna liczba zabiegów w ciągu roku: 2.
Odstęp między zabiegami: co najmniej 10 dni.
Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.
Termin stosowania w roślinach warzywnych:
Opryskiwać po pojawieniu się pierwszych oznak obecności szkodników. Jeśli to konieczne można zabieg powtórzyć po 10 dniach.
Środek najlepiej stosować wcześnie rano lub wczesnym wieczorem, należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I ZALECENIA STOSOWANIA ZWIĄZANE Z DOBRĄ PRAKTYKĄ ROLNICZĄ
Przed zastosowaniem środka na większą lub szczególnie cenną kolekcję roślin ozdobnych wykonać na każdej uprawianej odmianie próbny zabieg w celu sprawdzenia czy w ciągu 4 tygodni nie wystąpiły uszkodzenia roślin. W przypadku obecności w populacji mszycy czy mączlika szklarniowego form odpornych skuteczność środka może być niewystarczająca. Po opryskiwaniu odczekać aż rośliny dokładnie obeschną zanim prowadzone będą prace pielęgnacyjne. Rośliny opryskiwać tak, aby cieczą użytkową dokładnie pokryć całą roślinę unikając spływania kropel z liści. Nie opryskiwać roślin podczas silnego wiatru, w pełnym słońcu, podczas suszy i przymrozków.

SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ
Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Zawartością opakowania przed użyciem wstrząsnąć. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza ręcznego napełnionego częściowo wodą. Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową i uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza ciecz wymieszać mechanicznie.

POSTĘPOWANIE Z RESZTKAMI CIECZY UŻYTKOWEJ I MYCIE APARATURY
Z resztkami cieczy użytkowej po zabiegu należy postępować w sposób ograniczający ryzyko skażenia wód powierzchniowych i podziemnych, w rozumieniu przepisów Prawa wodnego oraz skażenia gruntu, tj.:
– po uprzednim rozcieńczeniu zużyć na powierzchni, na której przeprowadzono zabieg, jeżeli jest to możliwe, lub,
– unieszkodliwić z wykorzystaniem rozwiązań technicznych zapewniających biologiczną degradację substancji czynnych środków ochrony roślin, lub,
– unieszkodliwić w inny sposób, zgodny z przepisami o odpadach.
Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.

 

Zarejestrowane dla kulturKarencji interwał
Pomidory14
Słodka papryka14
Oberżyna14