Zoom 110 SC

Kategoria
Insektycydy
Zarejestrowany do
Rejestracja wygasła
Numer rejestracyjny
R-22/2012
Aktywne materiały
Linki

OPIS DZIAŁANIA
Zoom 110 Sc jest środkiem przędziorkobójczym w formie koncentratu stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Środek o działaniu kontaktowym, przeznaczony do zwalczania przędziorka owocowca w uprawie jabłoni. Na roślinie działa powierzchniowo. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy sadowniczych.

Zawartość substancji czynnej: etoksazol – 110 g/l (10,68 %)

STOSOWANIE ŚRODKA
ROŚLINY SADOWNICZE
Jabłoń
Przędziorek owocowiec
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,45 l/ha
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,45 l/ha
Termin stosowania środka: Środek stosować na początku wylegania się larw z jaj, gdy zostanie przekroczony próg ekonomicznej szkodliwości.
W celu zwalczenia jaj zimowych i wylęgających się z nich larw przędziorków, opryskiwanie należy wykonać w okresie od fazy zielonego do fazy różowego pąka kwiatowego jabłoni.
W celu zwalczania jaj i larw letniego pokolenia szkodnika środek stosować w okresie wzrostu zawiązków owocowych w mieszankach zbiornikowych z akarycydami zwalczającymi dorosłe osobniki przędziorków.
Środek Zoom 110 SC można stosować łącznie z surfaktantem Silwet L-77 840 AL w dawce 0,125 l/ha.
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym – 1
Zalecana ilość wody: 500-750 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Uwagi:
1. Środek najskuteczniej działa na larwy. Wykazuje także działanie jajobójcze oraz ogranicza rozrodczość samic. Nie zwalcza osobników dorosłych.
2. Opryskiwać całe rośliny, zwracając uwagę na dokładne pokrycie cieczą użytkową również dolnej strony liści.
3. Aby zapobiec zjawisku odporności środek może być stosowany 1 raz w sezonie wegetacyjnym. Pozostałe zabiegi wykonać środkami należącymi do innych grup chemicznych, o odmiennym mechanizmie działania.

SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ
Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem) i uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Opryskiwać z włączonym mieszadłem. Po wsypaniu środka do zbiornika opryskiwacza niewyposażonego w mieszadło hydrauliczne, ciecz w zbiorniku mechanicznie wymieszać. Środek łatwo tworzy zawiesinę i nie wymaga dodatkowego mieszania w osobnym naczyniu. Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. W przypadku przerw w opryskiwaniu, przed ponownym przystąpieniem do pracy należy dokładnie wymieszać ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza.

POSTĘPOWANIE Z RESZTKAMI CIECZY UŻYTKOWEJ I MYCIE APARATURY
Z resztkami cieczy użytkowej po zabiegu oraz z wodą użyta do mycia aparatury należy postępować w sposób ograniczający ryzyko skażenia wód powierzchniowych i podziemnych w rozumieniu przepisów Prawa wodnego oraz skażenia gruntu, tj.:
– po uprzednim rozcieńczeniu zużyć na powierzchni, na której przeprowadzono zabieg, jeżeli jest to możliwe, lub,
– unieszkodliwić z wykorzystaniem rozwiązań technicznych zapewniających biologiczną degradację substancji czynnych środków ochrony roślin, lub,
– unieszkodliwić w inny sposób, zgodny z przepisami o odpadach.
Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.

 

Zarejestrowane dla kulturStawkaKarencji interwał
Jabłonie0.45 l42