AcsonatKayıt süresi doldu
Platin Agro - Insektisit

ILACLARIN HAZIRLANMASI VE KULLANIMI
Gerekli miktardaki ilaç az bir suyla ayrıbir kapta karıştırılır. Yarısına kadar su doldurulmuş ve karıştırıcısıçalışmakta olan ilaçlama tankına ilave edilerek karıştırılır ve tank suylatamamlanır. Bitkinin her tarafının ilaçlanmasına dikkat edilir.

KULLANİM ŞEKLİ
Turunçgillerde yaprak başına düşen canlıergin ve nimf sayısı Acnidiella citrina için 20'den fazla veya 100 yaprağadüşen
Aonidiella aurnatii 50‘den fazla ise bubahçelerde ilaçlama gereklidir. İlaçlama gereken bahçelerde bu zararlılara karşıkışın (hasattan hemen sonra başlanıp şubat sonuna kadar olan dönemde) ve yazınilk hareketli nimf görüldükten iki hafta sonra olmak üzere 2 ayrı zamanda ilaçlama yapılabilir. Populasyonundurumuna göre ilaçlamalara  kontrolyapılarak devam edilir. İlaçlamalardan en iyi sonucu alabilmek için ilaçlamalaraağaçların ağaçlarının iç kanallarından başlanılmalı daha sonra ağacın tacınınçevresi dolaştırılarak ağaç altının üstleri iyice ilaçlanmalıdır.
Turunçgil beyaz sineği mücadelesi içinyapılan kontrollerde yaprak başına en az 3 adet canlı birey (yumurta,nimf)görüldüğünde ilaçlı mücadeleye başlanır. Diğer ilk kez 3.dönem nimflergörüldüğünde 1.ilaçlama yapılır. Bu dönem haziran ayınınilk yarısına denk gelmektedir. 2.ilaçlama ikinci döle karşı ağustos ayınınikinci yarısından itibaren yapılır. İlaçlamada özellikle yeni sürmüş gençyapraklar olmak üzere yaprakların alt yüzeylerinin iyice ıslanmasına özengösterilmelidir. 

KARISABILIRLIK DURUMU
Lambda cyhalothrin, Fenproxymate, Pirimicarbetkili maddeli ilaçlarla karışabilir.  Karışım yapmadan önce ön karışımdenemelerinin yapılması ve karışım yapılacaksa ilaçların ayrı ayrısulandırıldıktan sonra karıştırılmaları tavsiye edilir. 

KULLANIRKAN VE DEPOLARKEN DIKKAT EDILECEK HUSUSLAR
EMNİYET TEDBİRLERİ
Bu ilacı kullanırken sigara ve içecek içmeyiniz ve bir şey yemeyiniz.
Arılara zararlıdır.
Balıklara ve suda yaşan canlılara zararlıdır. Havuzları, nehirleri ve su yollarını boş ambalaj kapları ve ilaçla kirletmeyiniz.
İlaç ambalajlarını usülüne uygun olarak imha ediniz. 

KARİŞTİRMA SİRASİNDAKİ TEDBİRLER
Sulandırılmış ilaç gözlerinize zararverebilir.
Gözünüze geldiğinde derhal yıkayınız. İlkyardım tedbirlerlerine bakınız.
Sulandırılmamış ilaç derinize gelirse derhalyıkayınız. Eğer elbiselerinize dökülürse değiştiriniz ve hemen yıkayınız. 

İLAÇLAMA SİRASİNDAKİ TEDBİRLER
Bütün ilaçlarda olduğu gibi, ilaçlamasırasında mümkün olduğunca ilaç ile temastan kaçınınız.

İLAÇLAMA SONRASİ TEDBİRLER
Yıkanınız. İş elbislerinizi değiştiriniz veyıkayınız.
Ambalajı boşalınca yıkayınız. Boş ambalajıtekrar kullanmayınız. Ezip veya kesip yakınız veya gömünüz.
Kullanılmayan ACSONAT ilacını ambalajiçinde, ağzı sıkıca kapalı olarak çacukların erişeyemeyeceği bir yerde vegıdalardan uzakta kilit altında saklayınız. 

DEPOLAMA DURUMU VE DIGER BILGILER
İlaç orjinal ambalajı içinde, ağzı kapalıolarak, gıdalardan uzakta çocukların ve hayvanlarınerişemeyeceği serin ve kuru bir yerde, kilit altında muhafaza ediniz.
İlaç imal tarihinden itibaren, normaldepolama şartlarında ağzı açılmamış amblajında fiziksel ve kimyasalözelliklerini en az 2 yıl korur.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Turunçgiller0 - 00 - 056