AgrilexRegistered until: 2023 M10 4
Agri Sciences - Insektisit
9341

KULLANMA SEKLI: Uygulamaya Hazırlanması: Gerekli miktardaki ilaç önce aym bir kapta az bir miktarda su ile haline getirilir. Yansına kadar su doldurulmuş ilaçlama tankina ilave karışturulur. Ve tank suyla tamamlanır. ilaçlama sabahleyin veya akşamüzeri havanin çok sıcak olmadığı zamanlarda yapilmalidir. Her türlü püskürtücü ile yerden uygulanabilir. Tarla pülverizatörüyle yapilirken yaprak altlarının da ilaçlanabilmesi için sira arası takılmast tavsiye edilir. Meyve ağaçlarında genellikle çiçek taç yapraklarınun tamamen dökülmesinden sonra birinci ilaçlama yap yoğunluk olduğu takdirde tekrarlanmalidir. Erginlere etkisi düşük olduğundan ergin popülasyonu çoğalmadan ilaçlamaya başlanmalıdır Kurmizu örümceklerin direnç kazanmasmi önlemek için yilda ikiden ilaçlama yapılmamalidir. Klasik akarisitlere direnç kazanmiş akarlara etkilidir. Yağmurda yikanmaya dayanıkldir. Etkisi 50-60 gün sürer. örümceklerin larva nimleri ilaçla temas ettiklerinde veya ilaçlanmış yapraklarına dokunduklarında ölürler. Eğer Agrilex doğrudan yumurtaların üzerine püskürtülürse yumurtalar açilmaz flaçlanmış yaprağa yumurtalar da açılmaz. Eğer erginler ilaçla temas etmişlerse yumurtalar açilmaz

DIRENÇ iLE iLGiLi BiLGi: Agrilex adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasma göre Grup 10 A olarak sınıflandirilmiş bir akarisittir. Aynı etki mekanizmasina sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamalari, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için Agrilex'in ayni üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama says aşmayiniz. Uygulamanın tekrarlanmasi gerektiği durumlarda ise, farkli etki mekanizmasina sahip Grup 10 A harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasina özen gösteriniz.

KARIŞABILIRLIK DURUMU: Bordo bulamaci ve kükürt gibi kuvvetli alkali ilaçlar dahil pek çok tarim ilacı ile karıştirmlarak kullanılabilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 07
Elma ağacı0 - 00 - 07
Pamuk0 - 075 - 75-
Patlıcan0 - 00 - 01