Agrodion V-18Kayıt süresi doldu
Agropharm - Insektisit
İlacın Kullanıma Hazırlanma Şekli
İlaçlama aleti yarıya kadar su ile doldurulur.Ayrı bir kapta ön karışım haline getirilen ilaç aletin deposuna aktarılır.Daha sonra alet su ile tamamlanarak uygun zamanda ilaçlamaya geçilir.İlaçlamada tüm bitki aksamının ilaçla iyice temas etmesine özen gösterilmelidir.                                                     
Dekara kullanılacak su miktarını hesaplamak için önce kalibrasyon yapılır. Bunun için aletin deposuna belirli miktar su konur ve tarla koşullarında sabit bir hızla çalıştırılarak, mevcut su ile ne kadar alanın ıslatılabileceği hesap edilir. Buradan kalibrasyonu yapılan alet ile bir dekara ne kadar su harcanacağı hesaplanmış olur.
 
Kullanma Şekli
Sistemik olmayan uzun süre etkili olan bir akarisittir.Yumurtaya ve ergin olmayan kırmızı böcek dönemlerine temas yoluyla etkilidir.
 
Karışabilirlik Durumu
Parathion-methyl,Cyhexatin terkipli ilaçlarla karışabilir.Chlorpyrifos,Fenvalerate terkipli ilaçlarla karışımı sakıncalıdır.İlaç ovisit (yumurta öldürücü) karakterde olduğundan Dicofol terkipli ilaçlar ile karışımı kırmızı örümceklere karşı arzu edilen neticeyi verir.
 
Antidotu
Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.
CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Pamuk0 - 0200 - 2007
Soya fasulyesi0 - 0200 - 2007
Turunçgiller0 - 00 - 07
Yer fıstığı0 - 0100 - 1007
Şerbetçiotu0 - 00 - 07