Attribut Super WG 20

Üretici firma
BAYER
Şu tarihe kadar kayıtlı
2032-11-12
Kayıt numarası
6164
Aktif maddeler
Bağlantılar

Özellikler
Yabancı otların yaprakları ve kökleri vasıtasıyla bünyeye alınır ve yabancı otların tüm bölgelerine taşınır. Köklerin topraktan su ve besin maddesi alınımı durur. Böylece buğday bitkisi ile rekabeti çok kısa sürede bitmiş olur. Yabancı otlar başlangıçta renk değişimine uğrayıp deforme olurlar ve sonunda kuruyarak ölürler. Ölümler türlere ve büyüme şartlarına bağlı olarak 2-4 hafta içerisinde olur.

İlacın Uygulamaya Hazırlanması ve Kullanımı
Önce ilacı ve arkasından Biopowerı ayrı bir kap içerisinde eritiniz. İlaçlama aletinin deposunu yarıya kadar su ile doldurunuz. Hazırlanmış ilaçlı ve Biopowerlı karışımları aletin karıştırıcısını çalıştırarak içine dökünüz ve üzerini su ile tamamlayınız. Kullanılacak su miktarı dekara 20-40 litredir. İlaçlamalarda mümkünse yelpaze tip meme kullanılmalı ve basınç 3 atm. olmalıdır. Attribut Super WG 20 yabancı otların yaprakları ve kökleri vasıtasıyla bünyeye alınır ve yabancı otların tüm bölgelerine taşınır. Köklerin topraktan su ve besin maddesi alınımı durur. Böylece buğday bitkisi ile rekabeti çok kısa sürede bitmiş olur. Yabancı otlar başlangıçta renk değişimine uğrayıp deforme olurlar ve sonunda kuruyarak ölürler. Ölümler türlere ve büyüme şartlarına bağlı olarak 2-4 hafta içerisinde olur.
Soğuk hava, kuraklık ve aşırı yağışın neden olduğu stres koşullarında ilaçlama ertelenmelidir.
Aynı yerde aynı herbisitin veya aynı etki şekline sahip herbisitlerin üst üste uzun yıllar kullanılması ortamda doğal olarak bulunan dirençli bireylerin çoğalmasına ve ortama hakim hale gelmesine neden olabilir. Sonuçta, bu herbisitlerin tavsiye dozları ile yabancı otlara karşı yeterli etki sağlanamaz. Farklı gruplardan ve değişik etki şekline sahip herbisitlerin dönüşümlü olarak kullanılması, kültürel önlemler ve münavebe yabancı ot direncinin gelişmesini geciktirir veya engeller.

Karışabilirlik Durumu
Geniş yapraklı yabancı otlara karşı kullanılan Sekator OD ile karışabilir. Organik fosforlu insektisitler ile karıştırılmaz. Diğer karışımlar için firmasına danışınız.

Antidotu ve Tedavisi
Özel bir antidotu yoktur. Semptomatik tedavi uygulanır. Normalde midenin yıkanmasına gerek duyulmaz. Fakat ağız dolusundan daha fazla miktarda yutulmuşsa, aktif kömür ve sodyum sulfat uygulanır.

Kültürler için kayıtlıOran
Kışlık buğday20 - 30 g
Yazlık buğday20 - 30 g