Cuprozin 35 WPRegistered until: 2025 M09 17
Gennova - Fungisit
10356

İlacın Uygulamaya Hazırlanma Şekli
Önce ilaçlama aletinin deposu yarı yarıya su ile doldurulur. Gerekli miktarda ilaç ayrı bir kapta az miktar su ile bulamaç haline getirilerek depoya konur. Aletin karıştırma aparatı çalıştırılarak kalan gerekli su miktarı depoya ilave edilir. İlaç püskürtme aletine konmadan iyice karıştırılmalıdır.

Kullanım şekli ve zamanı
Domates mildiyösü: Çevrede ilk hastalık belirtileri görülür görülmez ilaçlamaya başlanır ve 10 gün ara ile 3 ilaçlama yapılır.
Turunçgillerde kahverengi leke: İlaçlamalara, sürgün gelişimi ve iklim özellikleri dikkate alınarak sürgünler gelişmeye başladığında yaklaşık 5-10 cm uzunlukta olduğunda ve ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanır. Sürgün gelişiminin durduğu, yağışların azaldığı, sıcaklıkların arttığı ve meyvenin enfeksiyona duyarlı olduğu dönem tamamlanıncaya (meyvelerin ortalama 4 cm çapa ulaştığı dönem) kadar devam edilir. 14 gün ara ile 4 ilaçlama yapılır.
Kayısı yaprakdelen: 1. İlaçlama: sonbaharda yaprak dökümünden hemen sonra, 2. İlaçlama: ilkbaharda çiçek tomurcukları kabardığı dönemde, çiçekler açmadan önce, 3. İlaçlama: meyvelerde çanak yaprağı ve erkek organ tablası (kılıfı) meyvenin ucuna sıyrılırken yapılır.

Karışabilirlik durumu
Cymoxanil, Methiram, Folpet terkipli ilaçlarla karışabilir. Chlorpyrifos, Malathion, Phosmet, Carbamat ve Dodine terkipli ilaçlar ile karıştırılması sakıncalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Domates0 - 00 - 014
Kayısı0 - 00 - 010
Mandalina0 - 00 - 014