Turkey

Efdal Kaspora

registered_until: April 22, 2023
Tarkim - fungicide
3392

İlacın Hazırlanması:
İlaç aletini deposu yarı yarıya su ile doldurulur. Gerekli miktar ilaç başka bir kapta bir miktar su ile iyice bulamaç haline getirilir. Karıştırma düzeneği çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir. İlaçlama esnasında bitki en iyi şekilde yıkanmalı, yer aletlerine yaprak altı memeleri takılmak suretiyle yaprak alt yüzeylerinin ıslanması sağlanmalıdır.
Domates Mildiyösü için; Çevrede domates yapraklarında 3-5 mm çapında kahverengi lekelerin alt yüzünde beyaz kül gibi konidi örtüsünü görülmesi ile ilaçlamaya başlanır.
Sebze leke hastalığı için; İlk hastalık belirtileri görülür görülmez ilk ilaçlamaya başlanır.
Şeftalide yaprak delen için; 1 ilaçlama sonbaharda yaprak dökümünden hemen sonra 2. İlaçlama ilkbaharda çiçek tomurcukları açılmadan önce yapılmalıdır. 

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ: EFDAL KASPORA adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grubu M3 olarak sınıflandırılmış bir fungusittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için EFDAL KASPORA’ yı aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup M3 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.
Asit ve kuvvetli alkalilerle karıştırılmaz.
Etkili
crops
Domates
BBCH
0 - 0
Kayıtlı norma
0 - 0
Hasat Öncesi Aralığı
14
crops
Şeftali
BBCH
0 - 0
Kayıtlı norma
0 - 0
Hasat Öncesi Aralığı
14