Efdal Metcar 500 WPRegistered until: 2025 M07 22
Tarkim - Insektisit
7883

İlacın Hazırlanması:
Gerekli miktar ilaç önce az bir miktar su içersinde bulamaç haline getirildikten sonra gerekli miktar su ilave edilerek karıştırılır. EFDAL METCAR 500 WP sistemik olmadığı için bitkinin her tarafının çok iyi ilaçlanması gerekir. İlaçlamalar rüzgarsız, serin ve sakin zamanlarda yapılmalıdır. Hassas meyve çeşitlerinde, diğer bütün karbamat bileşimli ilaçlar gibi meyve seyreltmesine neden olabilir. Bu bakımdan ağaçlar çiçek devresinde iken uygulanmamalıdır.

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ: 
EFDAL METCAR 500 WP adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grubu 1A olarak sınıflandırılmış bir insektisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için EFDAL METCAR 500 WP’ yi aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 1A harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

EFDAL METCAR 500 WP, bütün insektisit ve fungisitlerle karıştırılabilir. Ancak alkali reaksiyon gösteren ilaçlarla yapılan karışımlar hemen kullanılmalıdır.
CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Fındık0 - 0100 - 15090
Şeker pancarı0 - 00 - 0-