Fullpas 100 ECRegistered until: 2021 M07 20
Agrobest - Fungisit
5582

GENEL BİLGİLER
FULLPAS 100 EC (Penconazole 100 g/L) uygulamadan kısa süre sonra bitki bünyesine alınarak yapraklarda taşınır. Bu sebeple uygulamadan kısa süre sonra yağan yağışlardan etkilenmez.

PENCONAZOLE:
Koruyucu ve tedavi edici sistemik  fungisittir,  acropetal translokasyon ile yapraklar tarafından emilir. 
Sterol demetilasyon inhibitörüdür.Mantar gelişimini durdurur, hücre zarı ergosterol biyosentezini bloke eder. 
Gerekli miktardaki FULLPAS 100 EC (Penconazole 100 g/L) az bir suyla ayrı bir kapta önce karışım haline getirilir.Yarısına kadar su doldurulmuş ve karıştırıcısı çalışmakta olan ilaçlama tankına ilave edilerek karıştırılır ve tank suyla tamamlanır.FULLPAS 100 EC (Penconazole 100 g/L) ile ilaçlama yaparken yaprakların alt ve üst yüzeylerinin iyice ilaçlanmasına dikkat ediniz.İlaçlamayı sabahleyin veya akşam üzeri havanın çok sıcak olmadığı zamanlarda yapınız.

Bağ Küllemesi :
Sürgünler 25-30 cm uzunlukta bağ küllemesine karşı birinci ilaçlama, ikinci ilaçlama çiçek taç yaprakları döküldüğünde (korukların saçma tanesi iriliğini aldığı dönem), üçüncü ve diğer ilaçlamalar 10-14 gün aralıklarla bölgenin meteorolojik ve ekolojik koşulları, hastalığın gelişme durumu göz önüne alınarak yapılır, tanelere tatlı su yürüdüğünde  ilaçlamaya son verilir.
 
Gül Küllemesi: 
Yaprak ve tomurcuk oluşumu başladığında ilk ilaçlama yapılmalıdır. Hastalığın gelişme durumuna göre 5-6 kez ilaçlama yapılır.
 
Domates, Biber, Patlıcan ve Hıyar  Küllemesi: 
İlaçlamalara ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanır ve 14 gün ara ile devam edilir.
 
Tütün  Küllemesi: 
İlaçlamalara ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanır ve 15 gün ara ile en fazla iki uygulama tavsiye edilir.
FULLPAS 100 EC (Penconazole 100 g/L) 'nin tesiri kendinden önce veya kendinden sonra uygulanan veya depo karışımı halinde tatbik edildiği ilaçlardan etkilenmez. İhtiyaç duyulduğunda , karışım halinde kullanılacak ilaç ile fiziksel yönden karışma durumu bu ilaca az miktarda FULLPAS 100 EC (Penconazole 100 g/L) ilave edilerek kolayca kontrol edilebilir.  Ön karışım yapılarak denenmek şartıyla diğer ilaçlarla karıştırılabilir.
CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 021
Biber0 - 00 - 07
Domates0 - 00 - 07
Patlıcan0 - 00 - 07
Salatalık0 - 00 - 07
Tütün0 - 00 - 014