Hostrakol ComboRegistered until: 2022 M10 22
Agrobest - Fungisit
8888

GENEL BİLGİLER
Hem sistemik ve hem de kontakt etkili bir ilaçtır. Fungus  sporlarının çimlenmesini engelleyerek etkili olur.

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ: 
HOSTRAKOL COMBO (%70 Propineb + %6 Cymoxanil) adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göreGrup 27 - M 3 olarak sınıflandırılmış bir fungusittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek içinHostrakol Combo’nun aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız.Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 27 - M 3 harici) bitki koruma ürünleri kullanılmasına özen gösteriniz.

PROPINEB
Seçici olmayan, çok yer engelleyici bir fungisittir. Koruyucu özellikte bir fungisittir. çimlenmiş veye çimlenmemiş konidia temeas ettiğinde ölür. 

CYMOXANIL
Koruyucu ve tedavi edici özellikte bir fungisittir. Sporulizasyonu engelleyen kontak ve lokal sistemik etkilidir.
Gerekli miktardaki HOSTRAKOL COMBO (%70 Propineb + %6 Cymoxanil) önce az bir miktar su ile  ayrı bir kapta bulamaç haline getirilir. Bu bulamaç ilaçlama aletinin deposuna aktarılır. Gerekli miktar su karıştırılarak ilave edilir.

Kabakgillerde mildiyö: 
İlaçlamalar koruyucu olarak veya en geç ilk hastalık belirtileri görüldüğünde yapılmalı ve ilaçlama aralığı 7 günü geçmemelidir. İlaçlamalar bitkilerin her tarafını kaplayacak şekilde yapılmalıdır. İklim şartlarına göre ilaçlamalara devam edilmeli ve bu konuda resmen önerilen diğer ilaçlarla dönüşümlü olarak kullanılmalıdır.

Bağ Mildiyösü:
1.İlaçlama:  Sürgün boyu  25-30 cm uzunlukta olunca uygulanmalıdır.
2. ve daha sonraki ilaçlamalar: Birinci ilaçlamadan sonra 10 gün aralıklarla uygulanır.
Kullanılan ilacın etki süresi bitiminde, bölgenin günlük sıcaklık ve yağış ortalamaları, nispi nem, çiğ gibi meteorolojik faktörler dikkate alınarak, hastalık enfeksiyonu için uygun koşullar oluştuğunda ilaçlamalar yapılmalı, koşullar ortadan kalktığında ilaçlamalara son verilmelidir.  
Diğer fungusitlerle karıştırılarak kullanılması tavsiye edilmez.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 0200 - 20028
Kabak0 - 0200 - 20014
Karpuz0 - 0200 - 20014
Kavun0 - 0200 - 20014
Salatalık0 - 0200 - 20014