ImprezaRegistered until: 2025 M10 7
Menta Tarim - Fungisit
10366

Özelliği: Ergosterol ve Tubulin biosentezi inhibitörü koruyucu ve tedavi edici bir fungisittir.

İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI
İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar suyla doldurulur. İlacın kutu kapağı açılmadan iyice çalkalanarak gerekli miktar ilaç başka bir kapta bir miktar suyla iyice karıştırılır ve aletin deposuna aktarılır. Aletin karıştırma düzeni devamlı çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir.

KARIŞABİLİRLİĞİ
Yaygın olarak kullanılan bir çok ilaç ile tank karışımı halinde kullanılabilir. Tereddüt halinde bir ön karışım testi yapılması tavsiye edilir. Karışımlar bekletilmeden uygulamaya geçilmelidir.

KULLANMA ZAMANI VE ŞEKLİ
Şekerpancarı Cercospara yaprak leke hastalığı; Şeker pancarının yaşlı yapraklarında % 5 lekelenme sınırına ulaşıldığında ilaçlamaya başlanmalıdır ve 15-20 gün arayla tekrarlanmalıdır.
Buğday’da Sarı pas hastalığına karşı ilk belirtiler görülmeye başlandığında ilk ilaçlama, ilk ilaçlamadan 21-28 gün sonra 2. İlaçlama yapılmalıdır. Epidemi ihtimali varsa 3. İlaçlama yapılabilir.
Buğday küllemesi ve Septorya yaprak lekesi hastalıklarında ilk belirtiler görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır.
Yerfıstığı Cercospara yaprak leke hastalığı; Yerfıstığı cercospara yaprak lekesine karşı ilaçlama hastalığın her yıl şiddetli görüldüğü yerlerde ekimden 4-5 hafta sonra başlayarak hasada kadar sürdürülmelidir.

DİRENÇ YÖNETİMİ
İMPREZA adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 3-G1,1-B1 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için İMPREZA‘nın aynı sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 3-G1,1-B1 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Kışlık buğday0 - 060 - 6035
Yazlık buğday0 - 060 - 6035
Yer fıstığı0 - 050 - 5035
Şeker pancarı0 - 050 - 5028