Kingsor 5 ECKayıt tarihi mevcut değil
Koruma - Insektisit

ÜRÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLAMA ŞEKLİ:
Önce ilaçlama aletinin deposunu yarıya kadar suyla doldurunuz. Gerekli miktarda ilacı ayrı bir kapta bir miktar suyla iyice karıştırılarak aletin deposuna boşaltılır. İlaçlama aletinin karıştırma düzeni devamlı çalıştırılarak, depo seviyesine kadar kalan su miktarı ilave edilir. haçlı mahlul bekletilmeden kullanılmalıdır. İlaçlamaya başlamadan evvel memelerin düzgün çalıştığından emin olunuz. Uygulama sabahleyin veya akşam üzeri havanın çok sıcak olmadığı zamanlarda yapılmalıdır.

Pamukta kırmızı örümcek: Tarla kenarında ve içinde yapılan kontrollerde Akdeniz bölgesinde 5 birey/yaprak, Ege ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 10 birey/yaprak yoğunluğa ulaştığında kaplama ilaçlama yapılır.

Bağda iki noktalı kırmızı örümcek: Yapılan sayımlarda 5-8 adet canlı birey/yaprak olduğunda ilaçlama yapılır.

Elmada kırmızı örümcek: Mayıs ayından itibaren 100 yaprakta yapılan sayımlarda 8-10 adet canlı birey/yaprak olduğunda ilaçlama yapılır.

Patlıcanda kırmızı örümcek: Rastgele seçilen bitkilerde bitkinin alt ve orta yapraklarından dekar başına 10 yaprakta sayım yapılır. Yaprak başına en az 5 canlı birey bulunduğunda ilaçlama yapılır.

Domateste iki noktalı kırmızı örümcek: Rastgele seçilen bitkilerde bitkinin alt ve orta yapraklarından dekar başına 10 yaprakta sayım yapılır. Yaprak başına en az 5 canlı birey bulunduğunda ilaçlama yapılır.

Hıyar (Sera) iki noktalı kırmızı örümcek: Rastgele seçilen bitkilerde bitkinin alt ve orta yapraklarından dekar başına 10 yaprakta sayım yapılır. Yaprak başına en az 5 canlı birey bulunduğunda ilaçlama yapılır.

KARIŞABİLİRLİK: Kuvvetli alkali ilaçlar hariç yaygın akarisit, fungisit ve yaparak gübreleriyle karıştırılarak kullan labilir.

ÇEVREYE ETKISI: Arılara, kuşlara ve balıklara zehirlidir

ANTİDOTU: Özel bir antidotu yoktur, belirtilere göre tedavi uygulanır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 0-
Domates0 - 00 - 0-
Elma ağacı0 - 00 - 0-
Pamuk0 - 050 - 100-
Patlıcan0 - 00 - 0-
Salatalık0 - 00 - 0-