Kobuz 100 ECRegistered until: 2024 M01 16
Safa Tarim - Fungisit
4557

Özellikleri
Bitki Tahammülü: Tavsiye edildiği şekilde kullanıldığında KOBUZ 100 EC ilacının bağ, gül, tütün, domates, biber, patlıcan, hıyar  ve çilek üzerinde herhangi olumsuz bir etkisi yoktur. KOBUZ 100 EC, uygulamadan kısa bir süre sonra bitkiler tarafından bünyeye alınıp, yaprak içine taşınan bir fungisittir. Bitkilere pülverize edildikten sonra yağan yağmur ile yıkanıp gitmez.
Önce ilaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Sonra tavsiye edilen miktar ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Aletin karıştırıcısı çalışır durumda iken bu karışım ilaçlama tankına ilave edilir. Dekara kullanılacak su miktarını hesaplamak için önce kalibrasyon yapılır. Bunun için aletin deposuna belirli miktar su konur ve tarla koşullarında sabit bir hızla çalıştırılarak, mevcut su ile ne kadar alanın ıslatılabileceği hesap edilir. Buradan kalibrasyonu yapılan alet ile bir dekara ne kadar su harcanacağı hesaplanmış olur. Daha sonra ilaçlamaya geçilir.

Bağda Külleme: İlk yapraklar geliştiğinde veya sürgünler 20-30 cm uzunluğa ulaştığında, çiçeklenmeden evvel başlanır. Böylece hastalık etmeninin yüksek seviyeye çıkışı önlenmiş olur. Mevsim boyunca 14 gün aralıklarla 4-5 uygulama tavsiye edilir.

Gülde Külleme: İlaçlamaya ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanır. Gerektiğinde 14 gün aralıklarla devam edilir.

Domates, Biber, Patlıcan ve Hıyarda Külleme: İlaçlamaya ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanır ve gerektiğinde 14 gün aralıklarla devam edilir.

Tütünde Külleme: İlk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanır.15 gün ara ile en fazla 2 uygulama tavsiye edilir.

Çilekte Külleme: İlaçlamaya ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanır ve gerektiğinde 10 gün aralıklarla devam edilir.
KOBUZ 100 EC’ nin etkinliği kendinden sonra uygulanan veya depo karışım yapılan ilaçlardan etkilenmez. İhtiyaç duyulduğunda, karışım halinde kullanılacak ilaç ile fiziksel yönden karışma durumu bu ilaca az miktarda KOBUZ 100 EC ilave edilerek kolayca kontrol edilebilir. 

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 021
Biber0 - 00 - 07
Domates0 - 00 - 07
Patlıcan0 - 00 - 07
Tütün0 - 00 - 014
Çilek0 - 00 - 07