Massban 25 WPRegistered until: 2021 M09 5
Ertar Kimya - Insektisit
2998

KULLANMAŞEKLİ:
Tohum ilaçlaması: Daha önce nemlendirilmiş tohumlar önerilen dozda ilaçla karıştırıldıktan sonra ekilir.
Toprak İlaçlaması: Toprak hazırlığı sırasında dekara tavsiye edilen dozda ilaç ölçülür, bir miktar ince kum toprak ile iyice karıştırılıp toprak sathına düzgünce serpilir. Daha sonra 10-15 cm toprak işlemesi ile toprağa karıştırılır.
Dekara doz uygulamalarında tavsiye edilen dozun dekara doğru ve homojen birşekilde atılabilmesi için kalibrasyon yapılması gerekmektedir. Bunun için ilaçlama aletinin tankı ilaçsız suyla doldurulur. İlaçlama yapar gibi belli bir hızla gidilerek belli bir alan ıslatılır. Daha sonra ıslatılan alan ve harcanan su ölçülerek, bir dekara atılması gerekli ilaçlı su miktarı orantı yoluyla hesaplanır. Hesaplanan ilaç miktan ve gerekli su aletin karıştırıcısı çalıştırılarak deposuna doldurulur. Daha sonra aynı hız ve vitesle ilaçlamaya geçilir.

Zehirli Yem Hazırlanması: tabloda belirtilen dozlar kepekle kuıu kuruya karıştırılır, sonra içine 500 g şeker eritilmiş su ile yavaş yavaş nemlendirilir. Nemlendirme derecesi (5 litre su kullanılarak) kepeğin sünger haline gelmesi ile ayarlanır. Böylece hazırlanan zehirli yem akşamüzeri sebzelerde dekara 5-8 kg, mısırda 5-8 kg hesabı ile bitkilerin diplerine serpilir. İlaçlama sulamadan sonra yapılırsa daha etkili olur.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Kükürt, Bordo bulamacı gibi kuvvetli alkali karakterdeki ilaçlar ile karışmaz. Genel olarak diğer fııngisit, insektisit ve akarisitlerle karışabilir. Ancak ayrı bir kapta ilaçların karışımı hazırlanarak karışımın homojen olup olmadığının test edilmesi tavsiye edilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Ayçiçeği0 - 00 - 0-
Bağ0 - 00 - 0-
Kışlık arpa0 - 00 - 0-
Kışlık buğday0 - 00 - 0-
Mısır0 - 01000 - 1000-
Pamuk0 - 00 - 0-
Susam0 - 00 - 0-
Yazlık arpa0 - 00 - 0-
Yazlık buğday0 - 00 - 0-