Nopest SuperRegistered until: 2024 M11 4
Safa Tarim - Insektisit
7344

Özellikleri
Temas ve mide yoluyla etkili, böcek büyümesini ve gelişimini önleyici bir insektisittir. Larvalarda ve nimflerde kitin oluşumunu engelleyerek gömlek değişimi sırasında ölümlerine neden olur. İlaçlamadan sonra böceklerde beslenme azalır. Etki şeklinin özelliği nedeniyle larva öldürücü etkisi birkaç gün sonra görülür. İlacın etkisinde kalan erginlerin koyduğu yumurtaların büyük bir kısmı açılmaz.
Kullanmadan önce ilaç şişesi iyice çalkalanır. İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar suyla doldurulur. Gerekli miktarda ilaç başka bir kapta bir miktar suyla iyice karıştırılarak aletin deposuna aktarılır. Aletin karıştırma düzeni devamlı çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir. 

Pamuk,  biber,  mısır:  Yumurta paketleri görülünce ilaçlama yapılır.

Armut: İlk ilaçlama, yeni yumurta ve genç nimflerin görüldüğü erken dönemde yapılmalıdır. Yoğunluk fazlaysa 10-12 gün sonra veya 2.  döl yumurta açılışları dikkate alınarak en geç 3 hafta içerisinde ilaçlama yapılmalıdır.

Antep Fıstığı: Mayıs ayının ortalarından itibaren kontroller yapılır ve ilk nimfler görüldüğünde ilaçlamaya başlanır ve 20 gün sonra tekrarlanır.
Dithianon, Alphacypermethrin, Febutatin oxide, Tebufenpyrad terkipli ilaçlarla karıştırılarak kullanılabilir. Diğer ilaçlarla karıştırılmak isteniyorsa bir ön karışım testi yapılmalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Antep fıstığı0 - 00 - 014
Armut0 - 00 - 014
Biber0 - 035 - 353
Mısır0 - 040 - 4014
Pamuk0 - 035 - 3514