Nucleus 5 ECRegistered until: 2025 M12 13
Menta Tarim - Insektisit
5325

İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI
Gerekli miktardaki ilaç az bir suyla ayrı bir kapta önce bulamaç haline getirilir. Yarısına kadar su doldurulmuş ilaçlama tankına ilave edilerek karıştırılır ve tank suyla tamamlanır. İlaçlama sabahleyin veya akşam üzeri havanın çok sıcak olmadığı zamanlarda yapılmalıdır.

KARIŞABİLİRLİĞİ
Bordo bulamacı ve kükürt gibi kuvvetli alkali ilaçlar dahil, pek çok tarım ilacı ile karıştırılarak kullanılabilir

KULLANIM ŞEKLİ VE ZAMANI
Her türlü püskürtücü ile yerden uygulanabilir. Tarla pülverizatörleriyle ilaçlama yapılırken yaprak altlarınında ilaçlanabilmesi için sıra arası memelerin takılması tavsiye edilir. Meyve ağaçlarında genellikle çiçek taç yapraklarının tamamen dökülmesinden sonra birinci ilaçlama yapılmalı, yoğunluk olduğu takdirde tekrarlanmalıdır. Erginlere etkisi düşük olduğundan ergin populasyonu çoğalmadan ilaçlamaya başlanmalıdır. Kırmızı örümceklerin direnç kazanmasını önlemek için NUCLEUS ile yılda ikiden fazla ilaçlama yapılmamalıdır.

DİRENÇ YÖNETİMİ
NUCLEUS adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 10-A olarak sınıflandırılmış bir akarisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için NUCLEUS‘un  aynı sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 10-A harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 07
Pamuk0 - 0100 - 100-
Patlıcan0 - 050 - 501
Salatalık0 - 00 - 03