Paradise 5 ECRegistered until: 2025 M01 27
Sunset Kimya - Insektisit
7524

KULLANMA ŞEKLİ:
İlacın Uygulamaya Hazırlanması: Gerekli ilaç miktarı önce bir miktar su ile ayrı bir kapta karıştırılır.İlaçlama aleti yarısına kadar su ile doldurularak içine bu karışım dökülür ve kalan su miktarı ilave edilerek karıştırılır.

UYGULAMA ŞEKLİ:
Her türlü püskürtücü ile havadan ve yerden uygulanabilir.Tarla pulverizatörleriyle ilaçlama yapılırken yaprak altlarınında ilaçlanabilmesi için sıra arası memelerinin takılması ve kaplama ilaçlama yapılması tavsiye edilir.Meyve ağaçlarında genellikle çiçek taç yapraklarının tamamen dökülmesinden sonra birinci ilaçlama yapılmalı,yoğunluk olduğu taktirde tekrarlanmalıdır.
Erginlerde etkisi düşük olduğundan ergin popülasyonu çoğalmadan ilaçlamaya başlanmalıdır.Eğer ergin popülasyonu fazla ise, erginlere etkili bir kontakt akarisitle karıştırılarak uygulanması tavsiye edilir.
Kırmızı örümceklerin direnç kazanmalarını önlemek için PARADISE 5 EC ile yılda iki defadan fazla ilaçlama yapmayınız. Klasik akarlara direnç kazanmış akarlara da etkilidir.Yağmurla yıkanmaya dayanıklıdır.Etkisi 50-60 gün sürer.Kırmızı örümceklerin larva ve nimfleri ilaçla temas ettiklerinde veya ilaçlanmış bitki yapraklarına dokunduklarında ölürler.Eğer PARADISE 5 EC doğrudan yumurtaların üzerine püskürtülürse yumurtalar açılmaz.İlaçlanmış yaprağa bırakılan yumurtalar da açılmaz.Eğer erginler ilaçla temas etmişlerse, bıraktıkları yumurtalar açılmaz.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Kuvvetli alakli ilaçlar hariç yaygın akarisit, fungusit ve yaprak gübreleriyle karıştırılarak kullanılabilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 01
Elma ağacı0 - 00 - 01
Pamuk0 - 075 - 100-
Patlıcan0 - 00 - 01