Pestban 25 WPRegistered until: 2022 M12 20
Agropharm - Insektisit
4272
Kullanım Şekli
Tohum ilaçlaması için : Daha önce nemlendirilmiş tohumlar önerilen dozda ilaçla karıştırıldıktan sonra ekilir.
Toprak ilaçlaması için : Toprak hazırlığı sırasında dekara tavsiye edilen dozda ilaç ölçülür, bir miktar ince kum toprak ile iyice karıştırılıp toprak sathına düzgünce serpilir. Daha sonra 10-15 cm toprak işlemesi ile toprağa karıştırılır.
Dekara doz uygulamalarında tavsiye edilen dozun dekara doğru ve homojen bir şekilde atılabilmesi için kalibrasyon yapılması gerekmektedir. Bunun için ilaçlama aletinin tankı ilaçsız suyla doldurulur. İlaçlama yapar gibi belli bir hızla gidilerek belli bir alan ıslatılır. Daha sonra ıslatılan alan ve harcanan su ölçülerek, bir dekara atılması gerekli ilaçlı su miktarı orantı yoluyla hesaplanır. Hesaplanan ilaç miktarı ve gerekli su aletin karıştırıcısı çalıştırılarak deposuna doldurulur. Daha sonra aynı hız ve vitesle ilaçlamaya geçilir.
Zehirli yem hazırlanması : Yukarda belirtilen dozlarkepekle kuru kuruya karıştırılır, sonra içine 500 gr şeker eritilmiş su ile yavaş yavaş nemlendirilir. Nemlendirme derecesi (5 L. su kullanılarak) kepeğin sünger halinde gelmesi ile ayarlanır. Böylece hazırlanan zehirli yem akşamüzeri sebzelerde dekara 5-8 kg, mısırda 5-6 kg hesabı ile bitkilerin diplerine serpilir. İlaçlama sulamadan sonra yapılırsa daha etkili olur
 
Karışabilirlik Durumu
Kükürt, bordo bulamacı gibi kuvvetli alkali karakterdeki ilaçlar hariç diğer tarım ilaçlarıyla karıştırılabilir.
 
Antidotu
Atropin Sülfat’tır. Atropin Sülfat zehirlenmenin şiddetine göre 2-3 mg’ dan başlayarak 100 mg’ a kadar verilebilir. Belirti ve şiddetine göre doktor tedavisi uygulanır.
CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Ayçiçeği0 - 00 - 0-
Kışlık arpa0 - 00 - 0-
Kışlık buğday0 - 00 - 0-
Mısır0 - 00 - 0-
Pamuk0 - 00 - 0-
Yazlık arpa0 - 00 - 0-
Yazlık buğday0 - 00 - 0-