Plamitin 480 SCRegistered until: 2022 M09 12
Platin Agro - Insektisit
8844

KULLANİM ŞEKLİ
PLAMITIN 48 SC bir mide zehiridir, etkisizararlı kütüklerinde mitin oluşmasına engel olmak, böylelikle gömlek değiştirmeişlemini durdurmak esasına dayanır. Pek çok zararlının yumurta kabuğunun içineişleyerek yumurtadan çıkmasını engeller. Yumurta öldürücü (ovisit) olarakkullanıldığında etkisi hızlıdır. Bununla birlikte, etki şeklinin özelliğinedeniyle larva öldürücü etkisi biraz geçikebilir. Bu etki açık olarakilaçlamalardan sonra larvanın ilk gömlek değiştirmeleri sırasında görülür. Bunedenle özellikle elma iç kurdunun yumurtalar açılmadan öncekullanılmalıdır. Birer ay ara ile gerekirse 3-4 kez uygulanabilir. Uzun sürekalıcı etkisi vardır.

ILACLARIN HAZIRLANMASI 
Gerekli miktardaki ilaç az bir suyla ayrıbir kapta önce bulamaç haline getirilir. Yarısına kadar su doldurulmuş vekarıştırıcısı çalışmakta olan ilaçlama tankına ilave edilerek karıştırılır vetank suyla tamamlanır. İlaçlama yaparken yaprakların alt ve üst yüzeylerininiyice ilaçlanmasına dikkat ediniz. Çalışır durumda olmalı ve depoya gerekli sukonularak ilaç uygulamaya hazır hale getirilmelidir.

KARISABILIRLIK DURUMU
Genel olarak aynı formülasyon seklimdekidiğer tarım ialaçlarıyla kullanılabilir. 

KULLANIRKAN VE DEPOLARKEN DIKKAT EDILECEK HUSUSLAR
Bal arılarına zehirsizdir. Çiçeklenme döneminde uygulanabilir
Balıklara ve kuşlara zehirlidir.
İlacı ambalajında kapalı olarak muhafaza ediniz.
İlaç ve artıklarını havuz, akarsu ve göllere bulaştırmayınız.
Rüzgarla sürüklenmenin olabileceği havalarda kullanmayın.
Boş ambalajları usulüne uygu olarak imha ediniz.
Depolama sırasında ilacın nemlenmesine müsade etmeyin. Bu kimyasal değişikliğe sebep olabileceğinden ilacın etkisini azaltabilir.
Yağmurla yıkanmaya dayanıklıdır. Fakat ilaçlamadan hemen sonra yağmur yağmışsa, ilaçlama tekrarlanabilir. 

DEPOLAMA DURUMU VE DIGER BILGILER
Normal (Serin ve kuru) depolama şartlarındaen az iki yıl depolandığı taktirde ilacın fiziksel,kimyasal ve biyolojik özelliklerinde hoşgörü (tolerans) sınırlarıdışında değişiklik olmaz.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Armut0 - 00 - 014
Elma ağacı0 - 00 - 014