RevolverRegistered until: 2022 M03 5
Agri Sciences - Insektisit
8596

iLACIN ÖZELLIKLERI VE ETKi SEKLi: Emamectin benzoate, yapraklarda beslenen Lepidoptera larvalarina yüksek derecede etkili olup, larvalarda sinir uyarılarını bloke eder. Bu durumda larvaların beslenmesi hemen durur ve paralize olurlar. Maksimum larva ölümleri dört gün içinde gerçekleşir. Revolver, güçlü bir mide zehiri olup kontak etkiye de sahiptir. Organik fosforlu sentetik pretroidler ve IGR' lara dayanıklilik kazanmış zararlllara da etkilidir.

KULLANMA SEKLI: Ilacin uygulamaya Hazirlanmasi Gerekli miktarda ilaç uygun bir kap içerisinde önce az bir miktar su ile karıştirilir. Üçte ikisi su ile dolu karştiricisi çalışır durumdaki ilaçlama tankinin içerisine karıştirilarak eklenir. Sonra tank su ile tamamlanır. ilaçlama Aletinin Kalibrasyon Dekara kullanilacak su miktarını hesaplamak için önce kalibrasyon yapıll Bunun için aletin deposuna belirli miktar su konur ve tarla koşullarinda sabit bir hızla çaliştirilarak mevcut su ile ne kadar alanin islatulabileceği hesap edilir Buradan kalibrasyonu yapilan aletile bir dekara ne kadar su hesaplanmiş olur ilaçlama aletinin memeleri kontrol edilmem ve temizlenmelidir

ilaçlama zaman: Biber (Sera): ilaçlama, 100 bitkide 1-2 yeni açlmiş yumurta paketi veya 4-5 larva görüldüğünde yapilmalidir. Larvalar yaprak üzerine dağllmadan ilaçlama yapilmiş olmalidir. Domates (sera): ilaçlama 100 bitkiden 5 tanesinin bulaşik olmas halinde hemen mücadeleye başlanir Bağ:Salkim güvesi'ne karşi yapılacak ilaçlamalar tahmin ve uyarl sistemine göre yönlendirilir. Eşeysel çekici tuzaklarda yakalanan kelebek sayusi tepe noktasina ulaşup düşmeye başlamasi, birinci dölde akşam üstü sucakliklannin iki gün üst üste 15 °C yi aşması ve süreklilik göstermesi, etkili sicakliklain toplaminin 1. dölde 120 gd (gün/derece), 2. dölde 520 gd, 3. dölde 1047 gd' ye ulaşmas, asmanin fenolojik olarak 1. dölde çiçek tomurcuğu, 2. dölde koruk, 3. dolde tatlanma başlangrci döneminde olmasi ve yumurtalardan ilk larva çlkisi takip edilerek ilaçlama yapillr. Her döle bir ilaçlama yapillr. Ancak 3. dölden itibaren yumurtlama devam edebileceğinden, yeni yumurta bulunduğu sürece ilacin etki süresi ve hasat tarihi de göz önüne alinarak ilaçlamalara devam edilir

DiRENç iLE iLGiLi BiLGi Revolver adli bitki koruma ürün etki mekanizmasına göre Grup 6 olarak sintflandirilmrş bir insektisittir. Ayni etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamalar, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için Revolver 'in ayni üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayusini aşmayiniz. Uygulamanin tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farkli etki mekanizmasina sahip Grup 6 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanilmasina özen gosteriniz.

KARIŞABILIRLIK DURUMU: Revolver birçok standart insektisit ve fungisit ile karisabilir. Büyük miktarda karsim yapmadan önce fiziki kansabilirlik testlerinin yapilmast gerekir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 07
Biber0 - 030 - 307
Domates0 - 00 - 07
Pamuk0 - 00 - 07