Tunadis 100 ECRegistered until: 2026 M01 14
Astranova - Fungisit
10504

ÜRÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI: Gerekli miktardaki bitki koruma ürünü az bir miktar suyla ayrı bir kapta önce karışım haline getirilir. Yarısına kadar doldurulmuş ve karıştırıcısı çalışmakta olan uygulama tankına ilave edilerek karıştırılır ve tank suyla tamamlanır. Uygulama yaparken alt ve üst yüzeylerinin iyice kaplanmasına dikkat ediniz. Uygulamayı sabahleyin veya akşamüzeri havanın çok sıcak olmadığı zamanlarda yapınız.

KULLANIM ŞEKLİ: TUNADIS 100 EC uygulamadan kısa süre sonra bitki bünyesine alınarak yapraklara taşınır. Bu sebeple uygulamadan kısa süre sonra yağan yağışlardan etkilenmez.

Bağ Küllemesi: Sürgünler 25-30 cm uzunlukta bağ küllemesine karşı birinci uygulama, ikinci uygulama çiçek taç yaprakları döküldüğünde (korukların saçma tanesi iriliğini aldığı dönem), üçüncü ve diğer uygulamalar 10-14 gün aralıklarla bölgenin meteorolojik ve ekolojik koşulları, hastalığın gelişme durumu göz önüne alınarak yapılır, tanelere tatlı su yürüdüğünde uygulamaya son verilir.

Gül Küllemesi: Yaprak ve tomurcuk oluşumu başladığında ilk uygulama yapılmalıdır. Hastalığın gelişme durumuna göre 5-6 kez uygulama yapılır.

Domates, Biber Patlıcan ve Hıyar Küllemesi: Uygulamaya ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanır ve 14 gün ara ile devam edilir.

Tütün Küllemesi: Uygulamalara ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanır ve 15 gün ara ile devam edilir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU: TUNADIS 100 EC ’nin tesiri kendinden önce veya kendinden sonra uygulanan veya depo karışımı halinde tatbik edildiği uygulamalardan etkilenmez. İhtiyaç duyulduğunda, karışım halinde kullanılacak bitki koruma ürünlerine TUNADIS 100 EC ilave edilerek fiziksel yönden karışma durumu kolayca kontrol edilebilir. Ön karışım yapılarak denenmek şartıyla diğer bitki koruma ürünleri ile karıştırılabilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 014
Biber0 - 00 - 07
Domates0 - 00 - 07
Patlıcan0 - 00 - 07
Salatalık0 - 00 - 07
Tütün0 - 00 - 014