Yakuza 20 WPRegistered until: 2023 M06 20
Sunset Kimya - Insektisit
9263

Temas ve mide yoluyla etkili, aynı zamanda translaminar özelliğe sahip bir akarisittir. Kırmızı örümceklerin larva, nimf ve erginlerini kontrol eder.
KULLANMA ŞEKLİ:
Fasulye: Yaprak başına ortalama 3-5 adet canlı kırmızı örümcek bulunduğunda ilaçlama yapılmalıdır.
Çilek: Çiçek ve yeşil meyve döneminde(ilk olgun meyveler görülmeden önce) kırmızı örümcekler görüldüğünde erken dönem uygulamasında bir ilaçlama yapılmalıdır. Erken dönem uygulamasının yapılmadığı durumlarda, açıkta yetiştirilen çilekler mevsim başında (Mart sonu-Nisan başı) 3-5 gün aralıklarla kontrol edilir. Kırmızı örümcekler çilekte mevsim başında çevredeki bitkilerde görülür. Öncelikle bu bitkilerini ilaçlanması gerekir. Populasyonun yaygınlık göstermesi durumunda tarlayı temsil edecek şekilde bitkilerin orta ve alt bölümlerinden en az 50 yaprak incelenir. Yaprakcık başına 15 ve üzerinde kırmızı örümcek tespit edilmesi halinde ilaçlamaya karar verilir. Meyve toplanmasından hemen sonra ilaçlama yapılır. Son ilaçlama ile hasat arasındaki süreye dikkat edilerek meyveler hasat edilir.
Elma: Yaprak başına 8-10 adet kırmızı örümcek bulunduğunda ilaçlama yapılmalıdır.
Armut: 2. ve 3. Dönem nimfleri görülmeye başladığında ve sürgünlerin % 15’ den fazla bulaşma olduğunda ilaçlama yapılmalıdır.

Bağ: Yaprak başına 5-8 adet kırmızı örümcek bulunduğunda ilaçlama yapılmalıdır.
Turunçgil: 10 yaprakta canlı birey sayısı 4-9 adette fazla ise ilaçlama yapılmalıdır.
Pamuk: Yaprak başına Akdeniz bölgesinde 5 adet, Ege ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 10 adet kırmızı örümcek bulunduğunda ilaçlama yapılmalıdır.

İLACIN HAZIRLANIŞI:
İlaç hazırlanırken önce ilaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur sonra hesaplanan miktar ilaç başka bir kapta suyla çoğaltılıp iyice karıştırılarak aletin deposuna yavaş yavaş dökülür ve gerekli miktar su aletin deposuna ilave edilir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Kuvvetli alkali özellik gösteren ilaçlarla karışmaz. Diğer ilaçlarla karıştırılmak isteniyorsa bir ön karışım testi yapılmalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Armut0 - 00 - 07
Bağ0 - 00 - 07
Elma ağacı0 - 00 - 07
Fasulye0 - 00 - 07
Pamuk0 - 050 - 507
Turunçgiller0 - 00 - 07
Çilek0 - 00 - 07