Ріпаковий білан

Pontia daplidice

Морфологічні ознаки: Метелик з розмахом крил 40-47 мм. Передні крила білі, з чорними плямами на верхньому зовнішньому куті, задні - білі, з легким зеленуватим відтінком. Гусениця довжиною до 32 мм, синювато-сіра або жовтувато-зелена, густо вкрита бородавками. Уздовж тіла має чотири жовті смужки. Виліт першого покоління - в травні.
Річний цикл: Самки відкладають яйця на листя і суцвіття рослин з родини капустяних. Одна самка може відкласти 150-500 яєць. Озимому ріпаку шкодять гусениці другого покоління, які з'являються у вересні. Молодші віки спочатку харчуються на листі з нижньої сторони, а гусениці старшого віку мігрують на верхню сторону листя і грубо об'їдають їх, залишаючи лише товсті жилки. Зимує в стадії лялечки на стовбурах і гілках дерев, в різних схованках. Розвивається в двох поколіннях.
Поведінка:Пошкоджує рослини з родини капустяних. Ріпаковий білан зимує у стадії лялечки на рослинних рештках, стовбурах і гілках дерев, у різноманітних схованках. В умовах України виліт метеликів першої генерації відбувається у травні. Озимому ріпаку шкоду можуть завдавати гусениці другої генерації, які з’являються у вересні. Вони ведуть поодинокий спосіб життя: спочатку живляться на листках із нижнього боку, згодом переміщуються на верхній бік листків та об’їдають їх. Дорослі гусениці з’їдають листкову пластинку повністю, у тому числі й товсті жилки. 
Поширення: Поширений повсюдно.

Засоби захисту рослин