Борей

Виробник
Avgust
Категорія
Інсектициди
Зареєстровано до
2024-12-31
Реєстраційний номер
А05107;А05103;А05105
Активні матеріали

Переваги препарату:
швидка дія і тривалий захист;
контактна, кишкова, системна дія;
високоефективний проти прихованоживучих шкідників;
ефективний навіть проти стійких популяцій шкідників.

Призначення: контактно-системний інсектицид для боротьби з комплексом гризучих і сисних шкідників, включаючи прихованоживучих, на основних сільськогосподарських культурах, а також на ділянках, заселених сарановими.

Характеристика діючих речовин: імідаклоприд належить до класу неонікотиноїдів (хлорнікотиніли), проявляє системну активність, справляє контактно-кишкову дію на багато видів гризучих і сисних шкідливих комах. Лямбда-цигалотрин належить до синтетичних піретроїдів, проявляє контактно-кишкову дію, але, на відміну від більшості піретроїдів, ефективний і проти кліщів-фітофагів.

Спектр дії: основні шкідники на важливих сільськогосподарських культурах. На зернових колосових - клоп шкідлива черепашка, п'явиці, попелиці, хлібні жуки, трипси, хлібні блішки, злакові мухи; на ріпаку - хрестоцвіті блішки, ріпаковий квіткоїд, совки*, прихованохоботник; на сої - акацієві вогнівки, білани, совки*; на кукурудзі - стебловий кукурудзяний метелик; на томатах - колорадський жук, цикадки, трипси; на цукрових буряках - довгоносики, попелиці.

Механізм дії: діючі речовини інсектициду мають різні механізми дії, тому їхня комбінація дає змогу досягати високої ефективності.     Імідаклоприд володіє системною і трансламінарною активністю, проникає в рослини через листки, стебла і коріння, розподіляється паренхімою та пересувається ксилемою. Лямбда-цигалотрин залишається ззовні на обробленій поверхні рослин.
Борей швидко пригнічує передачу сигналів центральною нервовою системою шкідників. Шкідники уражуються як від прямого контакту під час обприскування, так і під час живлення обробленими рослинами, в тому числі всередині них. Це особливо важливо для знищення прихованоживучих шкідників, а також фітофагів, які живляться зісподу листків і на інших частинах, на які робочий розчин інсектициду не може потрапити.

Швидкість впливу: через декілька хвилин після потрапляння препарату в організм шкідників вони припиняють живлення і гинуть протягом 24 год.

Період захисної дії: у середньому - 14 - 28 днів.

Особливості препарату:
Борей знищує популяції шкідників, стійких до піретроїдів та фосфорорганічних сполук. Препарат поєднує швидкість дії (так званий «нокдаун»-ефект) з довготривалим періодом захисту. Він зберігає інсектицидну активність у спекотну погоду і за довготривалого впливу інтенсивних сонячних променів.

Рекомендації щодо застосування:
ПШЕНИЦЯ ОЗИМА
ЗахворюванняКлоп шкідлива черепашка, п'явиці, попелиці, злакові мухи, хлібні жуки, трипси, хлібні блішки
Норма витрати препарату, л/га: 0,12 - 0,14
ЗахворюванняХлібний турун
Норма витрати препарату, л/га: 0,16

РІПАК
ЗахворюванняРіпаковий квіткоїд, хрестоцвіті блішки, прихованохоботник
Норма витрати препарату, л/га: 0,1 - 0,14
ЗахворюванняСовки*
Норма витрати препарату, л/га: 0,14

СОЯ
ЗахворюванняАкацієва вогнівка, білани
Норма витрати препарату, л/га: 0,1 - 0,14
ЗахворюванняСовки*
Норма витрати препарату, л/га: 0,14

КУКУРУДЗА
ЗахворюванняСтебловий кукурудзяний метелик
Норма витрати препарату, л/га: 0,12 - 0,14

ЦУКРОВІ БУРЯКИ
ЗахворюванняДовгоносики, попелиці
Норма витрати препарату, л/га: 0,1

ЯЧМІНЬ ЯРИЙ
ЗахворюванняКлоп шкідлива черепашка, злакові мухи, хлібні блішки, п'явиці, злакові попелиці, трипси, хлібні жуки
Норма витрати препарату, л/га: 0,1 - 0,16

ТОМАТИ
ЗахворюванняКолорадський жук, цикадки, трипси
Норма витрати препарату, л/га: 0,12

ПШЕНИЦЯ ОЗИМА, ЯЧМІНЬ ЯРИЙ
ЗахворюванняАвіаційна обробка проти шкідників: клоп шкідлива черепашка, п'явиці, попелиці, злакові мухи, хлібні жуки, трипси, хлібні блішки
Норма витрати препарату, л/га: 0,12- 0,16
* - личинки до другого віку

Посіви зернових культур проти хлібних блішок, ріпаку - проти хрестоцвітих блішок, буряків - проти бурякових блішок обприскують Бореєм по сходах культури. Проти решти видів шкідливих комах обробку проводять у період вегетації культури, коли на полі з'явилися шкідники у кількостях, що перевищують економічний поріг шкідливості. На зернових культурах препарат можна використовувати до 2 разів за сезон, витримуючи строк очікування - 28 днів.

Обмеження:
Борей високотоксичний для бджіл (прикордонно-захисна зона для бджіл - не менше 4 - 5 км, обмеження льоту бджіл - не менше 120 - 140 год).           

Сумісність:
Борей можна застосовувати в бакових сумішах з фунгіцидами, наприклад на зернових культурах - з Колосалем Про і Колосалем. Однак перед застосуванням конкретної суміші слід провести тест на сумісність компонентів.

Приготування робочого розчину: робочий розчин препарату потрібно готувати безпосередньо перед обприскуванням. Спочатку рекомендується приготувати маточний розчин інсектициду. Для цього розраховану на одну заправку обприскувача кількість препарату слід змішати з водою в окремій місткості до одержання однорідної суспензії, не перевищуючи концентрації 1:5 (20%-ий розчин). Після цього бак обприскувача наполовину заповнюють водою, вливають у бак маточний розчин Борею®. Потім, не вимикаючи мішалки, слід долити воду в бак до повного об'єму. Робочий розчин потрібно використати в день його приготування.

Витрата робочої рідини: за обприскування у період сходів - 100 - 200 л/га, в решті випадків - 200 - 400 л/га.

Зареєстровано для культурСпіввідношенняІнтервал попереднього збирання
Озима пшениця0.12 - 0.16 l28
Ріпак0.1 - 0.14 l28
Соєві боби0.1 - 0.14 l28
Кукурудза0.12 - 0.14 l28
Цукрові буряки0.1 l28
Ячмінь ярий0.1 - 0.16 l28
Помідори0.1 - 0.16 l28