Бенорад

Виробник
Avgust
Категорія
Фунгіциди
Зареєстровано до
2023-12-31
Реєстраційний номер
А05130
Активні матеріали

Переваги препарату:
висока системна активність;
профілактична та лікувальна дія;
відмінна ефективність проти борошнистої роси, снігової плісняви та кореневих гнилей зернових культур;
можливість використання для протруювання і обприскування рослин під час вегетації.

Призначення: системний фунгіцид для боротьби з комплексом хвороб пшениці озимої, сої, ріпаку озимого та цукрових буряків у період вегетації, а також для протруювання насіння сої.

Характеристика діючої речовини: беноміл належить до класу бензимідазолів.

Спектр дії: препарат ефективний проти борошнистої роси, церкоспорельозу і снігової плісняви на пшениці озимій; борошнистої роси, церкоспорозу - на цукрових буряках; борошнистої роси, антракнозу, іржі (а також проти фузаріозу, аскохітозу, антракнозу, пліснявіння насіння за протруювання насіння) - на сої; фомозу, борошнистої роси - на ріпаку озимому.

Механізм дії: має системну лікувальну та профілактичну дію. Діюча речовина Бенораду - беноміл - пригнічує утворення ростових трубочок під час проростання спор або конідій, а також формування апресоріїв і ріст міцелію шляхом інгібування біосинтезу мікротубул під час поділу ядра клітини.

Швидкість та період захисної дії: діюча речовина препарату швидко проникає в рослину. Період захисної дії під час обробки рослин по вегетації - 8 - 10 днів.

Рекомендації щодо застосування:
ПШЕНИЦЯ ОЗИМА
ЗахворюванняСнігова пліснява, борошниста роса, церкоспорельоз
Норма витрати препарату, кг/га, кг/т: 0,3 - 0,6
Обробка по вегетації

ЦУКРОВІ БУРЯКИ
Захворюванняборошниста роса, церкоспорельоз
Норма витрати препарату, кг/га, кг/т: 0,6 - 0,8
Обробка по вегетації

СОЯ
ЗахворюванняБорошниста роса, антракноз, іржа
Норма витрати препарату, кг/га, кг/т: 1,5
Обробка по вегетації
Захворювання: 

РІПАК ОЗИМИЙ
ЗахворюванняФомоз, борошниста роса
Норма витрати препарату, кг/га, кг/т: 0,5 - 0,7
Обробка по вегетації

Обприскування рослин проводять у період вегетації профілактично або за появи перших ознак хвороб. На зернових дозволено 1 - 2 обробки по вегетації, на цукрових буряках - 2 - 3. Насіння сої протруюють перед висіванням.

Приготування робочого розчину: робочий розчин готують безпосередньо перед застосуванням. Відміряють потрібну кількість Бенораду на одну заправку обприскувача. Для повного розчинення препарату місткість (відро) наповнюють на 1/4 водою, потім всипають відміряну кількість препарату, ретельно перемішують та доливають водою до 3/4 об'єму. Затим бак обприскувача наповнюють наполовину водою, вливають в нього приготовлений маточний розчин препарату, доливають воду до повного об'єму, не припиняючи перемішування. Під час розчинення Бенораду в водорозчинних пакетах (ВРП) слід звернути увагу на те, що на швидкість розчинення упаковки впливають наступні фактори: об'єм ємкості в обприскувачі, потужність гідрозмішувача, жорсткість води та додавання мікродобрив. Для пом'якшення жорсткості води рекомендовано додавати сульфат амонію. При необхідності застосування Бенорад ВРП разом з мікродобривами останні додавати тільки після повного розчинення упаковки.
При приготуванні робочої рідини з використанням ВРП рекомендується заздалегідь готувати маточний розчин. У відро з 7,5 л води послідовно, при безперервному перемішуванні, опускають не більше 1,5 кг препарату (3 водорозчинних пакети по 0,5 кг). Ретельно перемішують протягом 5 хвилин до одержання однорідної суспензії. Бак обприскувача або протруювальної машини на 1/4 заповнюють водою, далі при безперервному перемішуванні в нього вливають одержаний маточний розчин в кількості 2/3, залишки розчину в відрі розбавляють трьома літрами води, ретельно перемішують, потім заливають у бак.
При заливанні в бак обприскувача або протруювальної машини маточний розчин слід пропускати через сито. Бак обприскувача або протруювальної машини продовжують заповнювати водою з одночасним перемішуванням робочого розчину для досягнення його однорідності. Перемішування продовжують і під час обробки рослин або насіння. Робочу рідину необхідно витратити протягом доби.

Сумісність: сумісний з іншими засобами захисту рослин і регуляторами росту, окрім препаратів, які мають сильну лужну або сильну кислу реакцію.

Можливість виникнення резистентності: задля уникнення розвитку резистентності збудників хвороб рекомендовано чергувати Бенорад з фунгіцидами інших класів або використовувати всілякі їхні комбінації.

Витрата робочої рідини: для обробки по вегетації - 200 - 300 л/га, для протруювання насіння сої - 10 л/т.

Зареєстровано для культурСпіввідношення
Цукрові буряки0.6 - 0.8 kg
Озима пшениця0.3 - 0.6 kg
Соєві боби1.5 kg
Ріпак озимий0.5 - 0.7 kg