Райок

Виробник
Avgust
Категорія
Фунгіциди
Зареєстровано до
Термін реєстрації закінчився
Реєстраційний номер
А05114
Активні матеріали

Переваги препарату:
висока системна активність, швидке проникнення у тканини рослини;
надійний захист плодів і листків яблуні та сливи, листків буряків;
стримує спороутворення патогенів та послаблює вторинне ураження;
достатньо тривала профілактична та лікувальна дія;
низькі норми витрати.

Призначення: системний фунгіцид для боротьби з паршею та борошнистою росою на яблуні та сливі, з церкоспорозом, альтернаріозом та борошнистою росою на посівах цукрових буряків.

Характеристика діючої речовини: дифеноконазол належить до хімічного класу триазолів, має системну дію.

Спектр дії: фунгіцид ефективний проти парші та борошнистої роси яблуні та сливи; церкоспорозу, борошнистої роси та альтернаріозу цукрових буряків.

Механізм дії: дифеноконазол порушує біосинтез стеринів у організмі грибів. У результаті інгібуються процеси подовження ростових трубок, диференціації клітин та росту міцелію.

Швидкість дії: проникає в рослину протягом 2 годин після обробки.

Період захисної дії: якщо Райок використовують з метою профілактичних обробок, то в умовах помірного розвитку хвороб період захисної дії становить 7 - 15 днів, а за епіфітотійного розвитку - 7 днів. Лікувальний ефект гарантується, якщо обробку буде проведено протягом 4 діб з початку ураження.

Рекомендації щодо застосування:
ЯБЛУНЯ,СЛИВА
ЗахворюванняБорошниста роса, парша
Норма витрати препарату, л/га: 0,15 - 0,2
Спосіб і строки обробки: Обприскування в період вегетації розчином препарату

ЦУКРОВІ БУРЯКИ
ЗахворюванняЦеркоспороз, борошниста роса, альтернаріоз 
Норма витрати препарату, л/га: 0,3 - 0,4
Спосіб і строки обробки: Обприскування в період вегетації розчином препарату

На яблуні та сливі:​
Схема профілактичних обробок: обприскування проводять, починаючи з фази рожевого бутона яблуні або сливи. До фази діаметр плодів 10 мм інтервал між обробками сягає 7 - 10 днів, у наступні фази розвитку - 10 - 14 днів. Проводять блок обприскувань препаратом Райок або чергують його з фунгіцидами інших хімічних класів.

Схема обробок за сигналами служби прогнозу: обприскування потрібно провести не пізніше ніж за 4 доби після початку ураження. Обробки фунгіцидом Райок проводять блоком, чергуючи з препаратами інших хімічних класів. У разі потреби після проведення блоку обприскувань фунгіцидом Райок можна продовжити обробки препаратами інших хімічних класів (через 8 днів після останньої обробки фунгіцидом Райок).

Схема обробок за епіфітотії хвороб (а також для захисту сортів яблуні та сливи, схильних до ураження паршею): проводять блок обприскувань фунгіцидом Райок (0,2 л/га) в суміші з контактним фунгіцидом (у нормі витрати, що становить 75%  звичайної). Інтервал між обробками - 7 днів. У кінці вегетації, після проведення блоку обробок фунгіцидом Райок, за потреби проводять обприскування контактними фунгіцидами.

На цукрових буряках:
Обприскування проводять за появи перших симптомів хвороб. Це забезпечує максимальну ефективність препарату та стримує поширення захворювання. У разі сильного зараження посівів повторне обприскування рекомендується проводити через 10 - 15 днів після першого.

Строк очікування: на яблуні та сливі - 20 днів, цукрових буряках - 30 днів.

Можливість виникнення резистентності: випадків виникнення резистентності до фунгіциду не виявлено, але з метою уникнення її розвитку доцільно чергувати застосування препарату з обробками фунгіцидами інших хімічних класів.

Сумісність: фунгіцид сумісний у бакових сумішах з більшістю пестицидів, що використовуються, але в кожному конкретному разі змішувані препарати слід перевірити на сумісність.

Приготування робочого розчину: рекомендовано приготування маточного розчину препарату. Необхідну на одну заправку обприскувача кількість препарату попередньо розчиняють у невеликому об'ємі води і ретельно розмішують до одержання однорідної суспензії. Бак обприскувача заповнюють приблизно на 1/3 об'єму водою, вмикають мішалку і додають маточний розчин. Бак  обприскувача продовжують заповнювати водою за одночасного перемішування робочого розчину для досягнення його однорідності. Перемішування продовжують і під час обробки рослин.

Витрата робочої рідини: на яблуні та сливі - в середньому від 800 до 1000 л/га (для обробки можуть бути використані обприскувачі різних типів, тому об'єм робочого розчину може змінюватись, залежно від розміру дерев і типу обприскувальної техніки,- від 50 до 2000 л/га), на буряках - 300 л/га.

Зареєстровано для культурСпіввідношенняІнтервал попереднього збирання
Яблуня0.15 - 0.2 l20
Сливи0.15 - 0.2 l20
Цукрові буряки0.3 - 0.4 l30