Тимофіївка лучна

Phléum praténse

Загальна біоморфологічна характеристика: Багаторічна нещільнокущова верхова пізньостигла яра злакова рослина 80-150 см заввишки із добре облистненими пагонами. Коренева система мичкувата, розгалужена із тонкими коренями, проникає на глибину 80-100 см. Стебла прямі, порожнисті, з 5-7 листками на генеративних і 5-15 листками на вегетативних пагонах. Листки плоскі до 1 см завширшки і 45 см завдовжки, жорсткуваті, звисаючі, розеточні. Суцвіття — колосовидна густа циліндричної форми шорстка стиснута волоть (султан) 7-15 см завдовжки і 8-10 мм шириною. Колоски одноквіткові. Плід — плівчата зернівка, сріблясто-сіра, овальна, дрібна. Маса 1000 насінин 0,4-0,8 г. Навесні відростає пізніше і повільніше від багатьох інших багаторічних трав.
Розмноження: Період вегетації становить 85-130 днів. Перехресно-вітрозапильна рослина. Колоситься в середині — наприкінці червня, на насіння достигає в середині — кінці липня.
Поширення: Мезофіт, добре витримує короткотривале затоплення талими водами (до 40 днів). Зимо- і морозостійка, але малопосухостійка. Росте на основних типах ґрунтів лісової і лісостепової зон.

Засоби захисту рослин