Тітус

Виробник
DU PONT
Категорія
Гербіциди
Зареєстровано до
Термін реєстрації закінчився
Реєстраційний номер
Активні матеріали

Ключовi переваги

Єдиний гербіцид для захисту як розсадних, так і висівних томатів, на ранніх стадіях розвитку культури
Висока селективність і широке вікно застосування на томатах та картоплі
Ефективний проти проблемних злакових (мишій, пирій, гумай та інші) і деяких дводольних бур’янів у посівах картоплі та томатів
Ідеальний партнер для бакових сумішей

Механізм дії

Тітус - системний гербіцид для післясходового контролю однорічних та багаторічних злакових та широкого спектру дводольних бур’янів у посівах картоплі та томатів. Діюча речовина гербіциду поглинається переважно листками і переміщується до точок росту бур’янів. Гербіцид зупиняє поділ клітин в місцях росту пагонів і коріння, в результаті чого припиняється ріст піддатливих бур’янів через декілька годин після обробки. Однак, видимі симптоми з’являються лише через декілька днів, а загибель бур’янів наступає через 15-25 днів. Менш піддатливі бур’яни і рослини, що знаходяться на більш пізній стадії росту, можуть не загинути, але в цьому випадку їх ріст та конкурентноздатність з культурою в споживанні поживних речовин і води припиняється. Тепла, волога погода після обробки підвищує ефективність гербіциду, а прохолодна та суха - знижує.

Тітус на картоплі

Одноразове внесення
Післясходова обробка після підгортання (окучування) за висоти культури 5-20 см Тітус 40-50 г/га + ПАР Тренд 90 (0,1%) 200-300 мл/га
Дворазове внесення
1-ше внесення Післясходова обробка після підгортання (окучування) за висоти культури 5-20 см Тітус 30 г/га + ПАР Тренд 90 (0,1%) 200-300 мл/га +/- партнер
2-ге внесення (за появи другої хвилі бур’янів) Тітус 20-30 г/га + ПАР Тренд 90 (0,1%) 200-300 мл/га Вибір норми внесення залежить видового складу бур’янів на час використання. На полях забур’янених пирієм повзучим, слід застосовувати максимальну рекомендовану норму гербіциду – 50 г/га + ПАР Тренд 90 (0,1%) 200-300 мл/га.

Тітус – рекомендовані суміші для застосування на картоплі

Для розширення спектру контрольованих бур’янів, на полях забур’янених видами лободи, пасльону, гірчаку березковидного, споришу звичайного, портулаку городнього, рутки лікарської, рекомендується бакова суміш з гербіцидами на основі метрибузину (Зенкор, та ін.) у нормі 0,2-0,3 кг(л)/га.

Загальні рекомендації та застереження

Тітус безпечний для всіх сортів картоплі. У деяких випадках на молодих листках культури (незначна кількість сортів) тимчасово відмічаються ознаки схожі на пожовтіння чи «мармуровість». Ці симптоми швидко (протягом тижня) зникають і вони не впливають на врожайність та насінневі якості майбутнього посівного матеріалу. Не рекомендується застосовувати Тітус на насіннєвих посівах картоплі, що вирощується з матеріалу, отриманного біотехнологічним методом (з культури тканин (меристем) та клонів), тобто на ділянках первинних ланок насінництва. Тітус рекомендується використовувати на посадках картоплі, що вирощуються для насінницьких цілей з бульб вирощених в польових умовах (в т.ч. з різаних бульб). Тобто Тітус для захисту посівів можна використовувати на етапі вирощування наступних (за елітою та супер елітою) поколінь картоплі, в т.ч. для насінневих цілей.

Тітус на томатах

Гербіцид Тітус є високо селективними по відношенню до томатів, в т.ч в разі використання до посіву, під час появи сім’ядоль, та на більш пізніх етапах розвитку Максимальна селективність по відношенню до культурних рослин гарантує гнучкість внесення (впродовж тривалого періоду часу та фаз розвитку), безпеку для культури та розкриття потенціалу урожайності. Відповідно препарат може бути використаний: 
1-2 рази протягом сезону, 
як на розсадних, так і на висіяних томатах, 
як на ранніх (до посіву; стадія сім’ядоль), так і більш пізніх стадіях (2-6 листків) розвитку культури,  в світовій практиці використовується до сходів культури, в т.ч. на поливі.
Висіяні томати
Післясходова обробка у фазу сім’ядоль - 2-х справжніх листків культури у ранні фази розвитку бур’янів Тітус 50 г/га + ПАР Тренд 90 (0,1%) 200-300 мл/га Можлива повторна обробка (за появи нової хвилі бур’янів) у нормі 40-50 г/га через 7-14 днів після попередньої
Розсадні томати
Післясходова обробка через 6-10 днів після висадки розсади в грунт за появи хвилі бур’янів Тітус 50 г/га + ПАР Тренд 90 (0,1%) 200-300 мл/га Можлива повторна обробка (за появи нової хвилі бур’янів) у нормі 40-50 г/га через 7-14 днів після попередньої.

Тітус проти однорічних, багаторічних злакових та двосім’ядольних бур’янів

Чутливі однорічні та багаторічні злакові бур’яни: Китник мишачохвостий; Вівсюг звичайний; Пальчат ка кровоспиняюча; Плоскуха звичайна; Пирій повзучий; Пажитниця багатоквіткова; Просо посівне; Тимофіївка, види; Мишій, види; Гумай (насіння і ризоми). 
Чутливі двосім’ядольні бур’яни: Щириця волотиста; Щириця загнута; Грицики звичайні; Падалиця соняшнику; Дворядник тонколистий; Рутка лікарська; Підмаренник чіпкий; Соняшник звичайний; Ромашка, види; М’ята польова; Переліска однорічн;а Мак дикий; Жовтець, види; Редька дика; Ріпиця зморшкувата; Гірчиця польова; Зірочник середній (Мокрець); Нетреба, види; Гірчак вузлуватий; Гірчак почечуйний; Щавель, види; Падалиця ріпаку.
Середньочутливі двосім’ядольні бур’яни: Осот рожевий; Дурман звичайний; Гірчак берізковидний; Амброзія полинолиста.
Стійкі двосім’ядольні бур’яни: Берізка польова; Хвощ польовий; Паслін чорний; Лобода біла; Чистець болотний; Лобода гібридна.

Тітус – рекомендовані бакові суміші (картопля та томати)

Гербіциди Для розширення спектру контрольованих бур’янів, на полях забур’янених видами лободи, пасльону, гірчаку березковидного, споришу звичайного, портулаку городнього, рутки лікарської, рекомендується бакова суміш з гербіцидами на основі метрибузину (Зенкор, та ін) у нормі 0,2-0,3 кг(л)/га.
Фунгіциди Для проведення комплексного захисту Тітус може бути використаний в бакових сумішах з фунгіцидами Танос, Курзат М.
Грунтова активність Тітус, за звичайних умов, відносно швидко розкладається в грунті, без залишкових кількостей (період напіврозпаду 10-14 днів). Проте в прохолодних і помірно теплих умовах та за високої вологості грунту Тітус здатний проявляти грунтову активність, тобто здатний контролювати появу бур’янів протягом кількох тижнів після застосування. Особливо це помітно в разі використання поливу.

Рекомендації стосовно застосування Тітус в умовах сухої, жаркої погоди

Збільшити норму виливу робочого розчину до 300 л/га.
Збільшити норму ПАР Тренд 90 до 300 мл/га.
Обприскування проводити в вечірні та нічні години.
Послідовність приготування робочого розчину: першим розчиняйте Тітус, потім ПАР Тренд 90.

Рекомендації щодо застосування 

Норма робочого розчину: 200-300 л/га. Важливим є повне рівномірне зволоження листової поверхні бур’янів. У випадку сильної забур’яненості використовуйте 300 л/га.  Перед початком роботи перевірте чистоту обприскувача і відрегулюйте його для рівномірного нанесення.  Застосовуйте препарат при сухій погоді. Дощ, що пройшов протягом 2-3 годин після застосування, може знизити ефективність дії препарату.

Обмеження:

Не використовувати Тітус на рослинах, що страждають від посухи, холоду, пошкодження гербіцидами, шкідниками чи хворобами. 
Не застосовувати Тітус, якщо рослини вологі від дощу чи роси. 
Не застосовуйте Тітус, якщо температура в ніч перед внесенням була нижче ніж 6°С. 
Не проводьте обробку якщо очікуєте температуру у день внесення чи день після обробки вище 25°С. 
Не застосовуйте Тітус на полях протягом 7 днів до чи після обробки фосфорорганічними інсектицидами.

Терміни застосування Тітусу

Бур’ян: Гумай, пирій
Одноразове внесення (фаза розвитку бур’яну): 
15–25 см (не раніше 3-х листків)
Дворазове внесення (фаза розвитку бур’яну): 
Стадія 1—3 листків, потім через 2—3 тижні

Бур’ян: Просо, види
Одноразове внесення (фаза розвитку бур’яну): 
Стадія 1-2 листків
Дворазове внесення (фаза розвитку бур’яну): 
Стадія 1—3 листків, потім через 2—3 тижні

Бур’ян: Плоскуха звичайна
Одноразове внесення (фаза розвитку бур’яну): 
Стадія 1-3 листків до середини кущіння
Дворазове внесення (фаза розвитку бур’яну): 
Стадія 1—3 листків, потім через 2—3 тижні

Бур’ян: Мишій, види
Одноразове внесення (фаза розвитку бур’яну): 
Стадія 1-3 листків
Дворазове внесення (фаза розвитку бур’яну): 
Стадія 1—3 листків, потім через 2—3 тижні

Бур’ян: Інші види одно річ них злакових бур’янів
Одноразове внесення (фаза розвитку бур’яну): 
До кущіння
Дворазове внесення (фаза розвитку бур’яну): 
Стадія 1—3 листків, потім через 2—3 тижні

Бур’ян: Двосім’ядольні бур’яни
Одноразове внесення (фаза розвитку бур’яну): 
Однорічні — 2-4 листки
Дворазове внесення (фаза розвитку бур’яну): 
Стадія 1—3 листків, потім через 2—3 тижні
*Завжди використовуйте ПАР Тренд 90 – 200 мл/га

Зареєстровано для культурСпіввідношення
Картопля40 - 50 g
Помідори50 g