Tango FlexRegistration expired
BASF - Fungicide
381

Tali- ja suvinisu
Haigused Nisu-pruunlaiksus (DTR) (Pyrenophora tritici-repentis) Helelaiksus (Phaeosphaeria nodorum) Helelaiksus (Mycosphaerella graminicola) Kollane rooste (Puccinia striiformis) Pruunrooste (Puccinia recondita) Jahukaste (Blumeria graminis) Silmlaiksus* (Oculimacula spp.)
Kulunorm: Tango Flex 0,75-1,5 l/ha.

Kasutusaeg
Tango Flex’i kasutatakse lehehaiguste nakkuse alguses kasvufaasis 25-69 (kõrsumise algus kuni õitsemise algus). Helelaiksuste ja DTR tõrjeks pritsitakse teise kõrresõlme moodustumise faasis, kui haigus on lööbinud ja ilmastikutingimused on haiguse arenguks soodsad.Täiendav pritsimine võib olla vajalik. *Tagamaks parimat toimet silmlaiksusele, pritsitakse kasvufaasis 30-32 (võrsed on püstised, on ilmunud sõlmedeta pseudovars kuni peavarrel formeerub teine kõrresõlm).
Kasutuskordade arv hooajal: maksimaalselt 2
Ooteaeg: 35 päeva

Tali- ja suvioder
Haigused Jahukaste (Blumeria graminis) Kollane rooste (Puccinia striiformis) Pruunrooste (Puccinia recondita) Äärislaiksus (Rhynchosporium spp.) Võrklaiksus (Pyrenophora teres) Kulunorm ja kasutusaeg Tango Flex 0,75-1,5 l/ha Tango Flex’i kasutatakse lehehaiguste nakkuse alguses kasvufaasis 25-69 (täielik võrsumine kuni loomise lõpp).
Kasutuskordade arv hooajal: maksimaalselt 2
Ooteaeg: 35 päeva

Tritikale
Haigused Helelaiksus (Mycosphaerella graminicola) Helelaiksus (Phaeosphaeria nodorum) Jahukaste (Blumeria graminis) Kollane rooste (Puccinia striiformis) Pruunrooste (Puccinia recondita) Silmlaiksus* (Oculimacula spp.) Kulunorm ja kasutusaeg Tango Flex 0,75-1,5 l/ha Tango Flex’i kasutatakse lehehaiguste nakkuse alguses kasvufaasis 25-69 (kõrsumise algus kuni loomise lõpp). *Tagamaks parimat toimet silmlaiksusele talitritikalel, pritsitakse kasvufaasis 30-32 (võrsed on püstised, on ilmunud sõlmedeta pseudovars kuni peavarrel formeerub teine kõrresõlm).
Kasutuskordade arv hooajal: maksimaalselt 2
Ooteaeg: 35 päeva

Talirukis
Haigused Jahukaste (Blumeria graminis) Kollane rooste (Puccinia striiformis) Pruunrooste (Puccinia recondita) Äärislaiksus (Rhynchosporium spp.) Silmlaiksus* (Oculimacula spp.) Kulunorm ja kasutusaeg Tango Flex 0,75-1,5 l/ha Tango Flex’i kasutatakse lehehaiguste nakkuse alguses kasvufaasis 25-69 (kõrsumise algus kuni loomise lõpp). *Tagamaks parimat toimet silmlaiksusele talirukkil, pritsitakse kasvufaasis 30-32 (võrsed on püstised, on ilmunud sõlmedeta pseudovars kuni peavarrel formeerub teine kõrresõlm).
Kasutuskordade arv hooajal: maksimaalselt 2
Ooteaeg: 35 päeva

Kaer
Haigused Jahukaste (Blumeria graminis) Kroonrooste (Puccinia coronata) Kulunorm ja kasutusaeg Tango Flex 0,75-1,5 l/ha Tango Flex’i kasutatakse lehehaiguste nakkuse alguses kasvufaasis 25-69 (kõrsumise algus kuni loomise lõpp).
Kasutuskordade arv hooajal: maksimaalselt 2
Ooteaeg: 35 päeva Intervall pritsimiskordade vahel 21 päeva.

Vee hulk
Soovitatud veekogus on minimaalselt 200 l/ha. Tiheda taimestiku seisu/hilise pritsimise korral kasutada 300 – 400 l/ha.

Resistentsuse oht
Tango Flex sisaldab kahte erineva mõjuviisiga toimeainet, mis vähendab resistentsuse tekkimise ohtu. Kasuta Tango Flex’i kasutusjuhendis toodud haiguste tõrjeks ning ettenähtud kasvufaasis. Kasuta maksimaalselt kaks pritsimist kultuuri kohta.

Pritsimislahuse valmistamine
Täida pool pritsipaaki puhta veega ja pane segisti tööle. Enne Tango Flex kasutamist loksuta mahutit korralikult. Lisa vajalik kogus Tango Flex’i ja ülejäänud vee kogus, jätkates pidevalt segamist. Segisti jätta tööle nii transportimisel kui pritsimisel. Pritsimislahus tuleb kasutada kohe pärast valmistamist.

Pritsi puhastamine
Tühjenda prits täielikult põllul. Loputa paak, jaotustorud ja voolikud puhta veega ja tühjenda paak uuesti äsja pritsitud kultuurile. Täida paak pesemiskohas puhta veega ja lisa pesuvahendit. Pritsi mõne minuti jooksul pesuvedelikku läbi pihustite ja seejärel sega lahust paagis 15 minutit. Tühjenda prits. Loputa paak, jaotustoru ja voolikud puhta veega. Loputa paaki veega 5 minutit ja lase vesi välja läbi voolikute ja pihustite. Jälgi, et pesu- ja loputusvesi ei kahjustaks puid või tundlikke taimi ega saastaks pinnavõi põhjavett. Võta ära pihustid ja filtrid ning pese need pesuainetega eraldi.

CropsBBCHRegistred normPreharvest Interval
Rukis0 - 00.75 - 1.535
Suvikaer0 - 00.75 - 1.535
Suvioder0 - 00.75 - 1.535
Suvitritikale0 - 00.75 - 1.535
Talikaer0 - 00.75 - 1.535
Talinisu0 - 00.75 - 1.535
Talioder0 - 00.75 - 1.535
Talitritikale0 - 00.75 - 1.535