Amistārs Opti 480Reģistrācija iztecējusi
SYNGENTA - Fungicīds
0325

Plaša spektra sistēmas un kontakta iedarbības fungicīds miltrasu, plankumainību, rūsu un citu slimību apkarošanai ziemas un vasaras kviešu, ziemas un vasaras miežu, rudzu un tritikāles sējumos. Azoksistrobīns ļoti ātri iesūcas šūnās, garantējot ātru un ilgstošu iedarbību. Pa lapu tas pārvietojas akropetāli un translamināri. Azoksistrobīnam piemīt ļoti laba aizsargājošā iedarbība. Tas iznīcina slimības attīstību sākuma stadijā, nomācot sporu dīgšanu, sēnes micēlija attīstību un haustoriju veidošanos. Bioķīmiski azoksistrobīns nomāc mitohondriālo elpošanu sēņu šūnās, bloķējot elektronu pārvadi starp citohromiem. Azoksistrobīns palēnina auga novecošanos, ilgāku laiku saglabājot zaļo lapas virsmu, kas savukārt nodrošina barības vielu uzņemšanu un uzkrāšanos sēklās un graudos, tādējādi palielinot graudu tilpummasu un kvalitāti (augstāks proteīna saturs).Hlortalonils ir kontakta iedarbības fungicīds, kas aptur sporu dīgšanu. Tas, iedarbojoties uz sēnes dzīvības procesiem svarīgiem enzīmiem, kavē enerģijas rašanos sēnes šūnās, un tā aiziet bojā. Hlortalonilam ir ļoti laba aizsargājošā iedarbība. Slimību ierosinātāji atšķirībā no citu ķīmisko grupu fungicīdiem neiegūst rezistenci pret hlortalonilu.

Lietošanas ieteikumi
- Amistārs Opti 480 s.k. visefektīvāk darbojas, ja to lieto profilaktiski vai parādoties pirmajām slimības pazīmēm. Tāpēc ļoti svarīgi savlaicīgi un precīzi noteikt slimību pazīmes.
- Optimāli Amistārs Opti 480 s.k. lietot no graudaugu divu mezglu stadijas līdz attīstītai karoglapai.  Aizsardzības ilgums ir 4–6 nedēļas.
- Veģetācijas perioda otrajā pusē veikts Ami­stārs Opti 480 s.k. smidzinājums nodrošina labu aizsardzību pret vārpu slimībām.
- Miežiem Amistārs Opti 480 s.k. vislabāk lietot no karoglapas parādīšanās stadijas līdz redzami akotu  gali (AS 37-49).

Tvertnes maisījumi
- Pirms maisījuma sagatavošanas nepieciešams pārliecināties, vai uz preparāta iepakojuma nav speciāla marķējuma, kas ierobežo kādu saderību. Katru preparātu smidzināšanas tvertnē lej  atsevišķi, labi izmaisa un tikai tad lej nākamo. Maisījumu gatavošanas, transportēšanas un smidzināšanas laikā darba šķidrums nepārtraukti jāmaisa.
- Amistārs Opti 480 s.k. drīkst lietot tvertnes maisījumos ar fungicīdiem, insekticīdiem, herbicīdiem, augšanas regulatoru un mikroelementu mēslojumu. Gatavojot tvertnes maisījumu, vispirms ūdenim pievienojiet Amistārs Opti 480 s.k., izmaisiet un pēc tam pievienojiet partnerproduktu.
- Nav ieteicams Amistārs Opti lietot kopā ar karbamīdu.

Darba šķidruma patēriņš
200–300 l/ha – atkarībā no sējuma biezības.

Darba šķidruma sagatavošana
Uzpilda smidzinātāja tvertni līdz 1/2 ar tīru ūdeni. Pirms lietošanas preparātu iepakojumā labi sakrata un nepieciešamo daudzumu ielej smidzinātājā. Labi samaisa. Nepārtraucot maisīšanu, pielej atlikušo ūdens daudzumu. Darba šķidrums gatavošanas, transportēšanas un smidzināšanas laikā nepārtraukti jāmaisa. Sagatavotu darba šķidrumu izlieto uzreiz.

Smidzināšanai piemēroti meteoroloģiskie apstākļi
- Smidzināšanai optimālā temperatūra no +10 °C līdz +25 °C.
- Nedrīkst smidzināt, ja vēja ātrums lielāks par 4 m/s.
- Smidzināšana nav ieteicama, ja augi slapji vai gaidāms lietu.
- Vienu stundu pēc smidzināšanas lietus fungicīda iedarbību vairs nesamazina.

Maksimālais apstrāžu skaits sezonā: divas reizes.

Nogaidīšanas laiks: vismaz 45 dienas. 

CropsBBCHReģistrētā normaPriekšnovākšanas intervāls
Vasaras kvieši51 - 591 - 245
Vasaras kvieši29 - 591 - 245
Vasaras kvieši29 - 391 - 245
Vasaras mieži29 - 511.5 - 245
Vasaras tritikāle29 - 591.5 - 245
Ziemas kvieši51 - 591 - 245
Ziemas kvieši29 - 391 - 245
Ziemas kvieši29 - 591 - 245
Ziemas mieži29 - 511.5 - 245
Ziemas rudzi29 - 591.5 - 245
Ziemas tritikāle29 - 591.5 - 245