Stiebrzāļu gredzenplankumainība (rinhosporioze)
Rhynchosporium secalis (Rhynchosporium graminicola)

Stiebrzāļu gredzenplankumainība, rinhosporioze (latīņu: Rhynchosporium secalis, Rhynchosporium graminicola)

Ierosina – sēnes Rhynchosporium graminicola, syn. R. secalis.
Bojā – ziemas miežus, rudzus, tritikāli, miežus, graudzāles.
Zudumi - viena no bīstamākajām slimībām miežos, īpaši vēsos un mitros pavasaros. Zudumi var sasniegt 40%. Galvenokārt samazinās graudu svars. Ja inficēšanās notikusi jau agrākās attīstības stadijās, iespējama produktīvo vārpu un graudu skaita samazināšanās vārpās.
Pazīmes novērojamas – visu veģetācijas periodu.
Simptomi – novērojami uz lapām un lapu makstīm, ļoti retos gadījumos arī uz akotiem. Atsevišķos gadījumos slimības pazīmes novērojamas jau uz dīgstiem-brūni plankumi uz koleoptila. Stiebrošanas perioda beigās uz lapu plātnēm un makstīm parādās iegareni ovāli, bālgani vai pelēki plankumi ar izteikti šokolādes brūnu apmali. Plankumi ir lieli, tos neierobežo lapu dzīslas. Slimības pazīmes parasti sākas no lapu galotnēm un pārklāj visu lapu. Lapu apakšpusē mitros apstākļos veidojas pelēcīgi balta apsarme. 
Veicina – ja mitrums uz augu lapām saglabājas 48 stundas un temperatūra ir 10-20 C, paaugstināts slāpekļa daudzums parasti palielina slimības attīstības pakāpi
Saglabājas – inficēto augu atliekās, daļēji sēklas materiālā, pabiru asni, savvaļas graudzālēs.
Ierobežošana: 
- Augu maiņas ievērošana, augu atlieku iestrāde augsnē, rūpīga lauka novākšana,
- sēklu kodināšana, 
- fungicīdu lietošana veģetācijas laikā- parādoties slimības pirmajām pazīmēm no cerošanas fāzes beigām līdz ziedēšanas sākumam.