Agrobase Latvia
Kalif Mega Registration expired
ADAMA - Herbicide
0410

Herbicīds dažu īsmūža viendīgļlapju un īsmūža divdīgļlapju nezāļu ierobežošanai ziemas rapša un vasaras rapša sējumos.

VISPĀRĪGĀ INFORMĀCIJA
Kalif Mega ir plaša spektra ilgstošas iedarbības augsnes herbicīds nezāļu kontrolei ziemas rapša un vasaras rapša sējumos.
Kalif Mega efektīvi iedarbojas uz dažām īsmūža viendīgļlapju un īsmūža divdīgļlapju nezālēm, īpaši uz ķeraiņu madaru (Galium aparine), tīruma kumelīti (Tripleurospermum inodorum) un ganu plikstiņu (Capsella bursa-pastoris).

IEDARBĪBAS VEIDS
Kalif Mega satur divas darbīgās vielas – metazahloru 250 g/L un klomazonu 33 g/L. Metazahlors pieder hloroacetanilīdu ķīmiskajai grupai. Tas iedarbojas uz nezāļu augiem, kavējot šūnu dalīšanos, jo tiek kavēta lielmolekulāro taukskābju sintēze. Metazahlora iedarbības rezultātā īsi pēc sadīgšanas nezāles aiziet bojā.
Klomazons pieder izoksazolidinona herbicīdu grupai, kas iedarbojas, kavējot karotinoīdu biosintēzi nezināmā iedarbības veidā. Dzeltenie karotinoīdu pigmenti augos veic vairākas funkcijas, t.sk., uztver gaismas enerģiju fotosintēzei un aizsargā augu no kaitīgajiem radikāļiem. Kalif Mega aizkavē šo aizsargājošo pigmentu biosintēzi, kā rezultātā rodas augu bojājumi. Jutīgās nezāles uzdīgst, bet, tā kā karotinoīdu biosintēze tiek bloķēta, augsnes virspusē nezāles kļūst baltas, un drīz pēc tam seko to bojāeja. Dažkārt jutīgās nezāles spēj attīstīt normālus dīgstus, taču īstajām lapām uzreiz parādās hloroze.
Abas Kalif Mega darbīgās vielas papildina viena otru, tāpēc herbicīds efektīvi apkaro daudzas nezāles. Tā kā herbicīds satur divas darbīgās vielas ar atšķirīgiem iedarbības veidiem uz nezālēm, tiek samazināts arī nezāļu rezistences attīstības risks.

Kalif Mega darbīgās vielas nezāles uzņem caur saknēm un dīgstiem. Kalif Mega galvenokārt iznīcina dīgstošas nezāles, kas līdz ar to nemaz neparādās augsnes virspusē. Atsevišķos gadījumos nezāļu dīgsti tomēr parādās virs augsnes, taču tās kļūst baltas un drīz iet bojā. Nezāles, kas dīgst no sēklām, kas atrodas augsnes virspusē, tiek kontrolētas ļoti efektīvi. Nezāles, kas dīgst no sēklām, kas atrodas dziļāk augsnē, var būt mazāk jutīgas pret herbicīda iedarbību.

Sējumu apstrādi ar Kalif Mega veic pirms rapša dīgšanas, kad augsne ir mitra, labi sastrādāta, bez lielām cilām. Ja apstrādes laikā augsne ir sausa, herbicīds aktīvāk sāks iedarboties uz nezālēm pēc lietus.

Effective
Crops
Winter rape
BBCH
0 - 0
Registred norm
2.5 - 3
Preharvest Interval
-
Crops
Spring rape
BBCH
0 - 0
Registred norm
2.5 - 2.5
Preharvest Interval
-