Flint Plus 64 WG

Producent
BAYER
Kategoria
Fungicydy
Zarejestrowany do
Rejestracja wygasła
Numer rejestracyjny
R-22/2011
Aktywne materiały
Linki

OPIS DZIAŁANIA
Środek grzybobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu mezostemicznym i kontaktowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie jabłoni przed chorobami grzybowymi. Działanie mezostemiczne trifloksystrobiny polega na rozprzestrzenianiu się substancji aktywnej poprzez dyfuzję w fazie gazowej na powierzchni liści, wiązaniu się z powierzchniową warstwą wosków oraz częściowym działaniu wgłębnym połączonym z przemieszczaniem się w przestworach międzykomórkowych. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych i ciągnikowych opryskiwaczy sadowniczych i ręcznych.

Zawartość substancji czynnych:
kaptan (związek z grupy ftalimidów ) - 60% (600 g/kg)
trifloksystrobina (związek z grupy strobiluryn) – 4% (40 g/kg)

STSOWANIE ŚRODKA
Jabłoń
parch jabłoni
Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,85 kg/ha
Termin stosowania: Środek stosować zapobiegawczo lub interwencyjnie od fazy zielonego pąka do fazy dojrzewania owoców.
W celu zapobiegania powstawaniu form odpornych sprawcy parcha jabłoni na fungicydy strobilurynowe wykonać maksymalnie 3 zabiegi środkiem Flint Plus 64 WG w sezonie.
Środek stosować nie częściej niż co 7 dni.
Środek stosować przemiennie z fungicydami o innym mechanizmie działania.
Liczba zabiegów: 3
Odstęp miedzy zabiegami: co najmniej 7 dni
mączniak jabłoni
Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,85 kg/ha
Termin stosowania: Środek stosować od fazy zielonego pąka do fazy dojrzewania owoców. Wykonać maksymalnie 3 zabiegi w sezonie. Środek stosować nie częściej niż co 7 dni.
Środek stosować przemiennie z fungicydami o innym mechanizmie działania.
Liczba zabiegów: 3
Odstęp miedzy zabiegami: co najmniej 7 dni
Zalecana ilość wody: 500-750 l/ha
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3

Uwaga
Środek o bardzo dobrej przyczepności. Mało wrażliwy na zmywanie przez deszcz. Można go stosować na mokre liście, podczas mgły i mżawki. Stosując na wilgotne liście używać mniejszej ilości wody, aby nie dopuścić do spływania cieczy użytkowej z liści. Środek działa w szerokim zakresie temperatur.

SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ
Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odważoną ilość środka wsypać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem). Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. Następnie zbiornik opryskiwacza uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Opryskiwać z włączonym mieszadłem. Po wsypaniu środka do zbiornika opryskiwacza nie wyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz w zbiorniku mechanicznie wymieszać.

POSTĘPOWANIE Z RESZTKAMI CIECZY UŻYTKOWEJ I MYCIE APARATURY
Z resztkami cieczy użytkowej po zabiegu należy postępować w sposób ograniczający ryzyko skażenia wód powierzchniowych i podziemnych w rozumieniu przepisów Prawa wodnego oraz skażenia gruntu, tj.:– po uprzednim rozcieńczeniu zużyć na powierzchni, na której przeprowadzono zabieg, jeżeli jest to możliwe lub
– unieszkodliwić z wykorzystaniem rozwiązań technicznych zapewniających biologiczną degradację substancji czynnych środków ochrony roślin, lub
– unieszkodliwić w inny sposób, zgodny z przepisami o odpadach.
Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.

 

 

 

Zarejestrowane dla kulturStawkaKarencji interwał
Jabłonie1.85 kg35