Adengo SC 465

Üretici firma
BAYER
Şu tarihe kadar kayıtlı
2024-09-18
Kayıt numarası
9826
Aktif maddeler
Bağlantılar

Kullanma Şekli
Adengo mısırda dar ve geniş yapraklı yabancıotlara karşı ekimden sonra çıkış öncesi (pre-emergence) ve çıkış-sonrası (post-emergence) olarak uygulanması gereken bir herbisittir. Adengo’nun etkili maddelerinden Isoxaflutole hem yaprak hem de kökler tarafından ama daha çok kökler vasıtasıyla alınır ve yabancı ot bünyesinde hem floem hem de ksilemde taşınarak sistemik etki gösterir.
Önce gereken miktar ilaç, içinde bir miktar su bulunan temiz bir kovaya karıştırılarak ilave edilir. Hazırlanan karışım yarıya kadar su dolu ilaçlama tankına karıştırılarak boşaltılır. İlaçlama tankına gereken miktar su ilave edilerek tekrar karıştırılır.

Direnç İle İlgili Bilgi
Adengo SC 465 adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup F2, 27 olarak sınıflandırılmış bir herbisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için Adengo’nun aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup F2, 27 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

Karışabilirlik Durumu
Acetochlor terkipli ilaçlar ile karıştırılabilir, ancak karışım dozu hakkında firmaya danışılmalıdır.

Kültürler için kayıtlıOran
Mısır30 - 35 ml