Turkey

Alsol 25 WP

registered_until: May 23, 2025
Safa Tarim - insecticide
5109

Kullanma Şekli
Kızılçam : Gerekli miktar ilaç gerekli miktar motorin (mazot) içinde eritilerek, sisteme aletlerinin (Swing-fog, Dyna-fog gibi) deposuna konur ve hafif rüzgarda sisleme şeklinde uygulanır.

Havadan Uygulama: Gerekli miktar ilaç gerekli miktar su ile uçak deposu içinde karıştırılarak sakin bir havada uygulama yapılmalıdır. İlaçlama öncesi gerekli uyarılar yapılarak varsa insanlar ve evcil hayvanların ilaçlanarak bölgeden uzaklaşması sağlanmalıdır.

Elma: Gerekli miktar ilaç ayrı bir kapta az bir miktar su ile bulamaç haline getirilerek, yarıya kadar su ile doldurulmuş ilaçlama aleti deposuna ilave edilir. Hazırlanan bu karışım elma iç kurdu yumurtalarının açıldığı ve ilk larvalar görüldüğünde uygulanır.

Zeytin: İlk yumurtalar bırakıldığında

Armut: Gerekli miktar ilaç ayrı bir kapta az bir miktar su ile bulamaç haline getirilir. Bu karışıma gerekli miktar bitkisel yağ karıştırılarak ilave edilir. Hazırlanan bu karışım yarısına kadar su doldurulmuş ilaçlama aleti deposuna ilave edilir. Geri kalan su karıştırılarak ilave edilir. Hazırlanan bu karışım kışlayan döl erginlerinin bıraktığı ilk yumurtalar görüldüğünde uygulanır. Aşırı sıcak ve güneşli günlerde uygulamayınız

Etkili
crops
Armut
BBCH
0 - 0
Kayıtlı norma
0 - 0
Hasat Öncesi Aralığı
42
crops
Elma ağacı
BBCH
0 - 0
Kayıtlı norma
0 - 0
Hasat Öncesi Aralığı
42
crops
Zeytin
BBCH
0 - 0
Kayıtlı norma
0 - 0
Hasat Öncesi Aralığı
42