AspireRegistered until: 2026 M01 25
Agri Sciences - Insektisit
10518

Semicarbazone grubundan olan Metaflumizone mide yolu ve kontakt yolla alınmakta ve zararlının sinir hücrelerinin sodyum kanallarında reseptörlere bağlanarak kanalları tıkamakta ve kontrolü sağlamaktadır. Bu yeni etki şekli ile pyrethroidler ve diğer kimyasallardan farklıdır ve aralarında çapraz direnç yoktur. Orta derecede translaminar taşınma özelliğine sahiptir.

KULLANMA ŞEKLİ:
İlacın Uygulamaya Hazırlanması: Önerilen dozda ilaç, ayrı bir kapta bir miktar suyla iyice karıştırılıp, yarıya kadar suyla dolu ilaçlama aletinin deposuna karıştırılarak ilave edilir ve depo suyla tamamlanır.

İlaçlama Aletinin Kalibrasyonu: İlaçlamadan önce, kullanılacak ilaçlama aleti ile belirli bir alan en az (100 m2 ) sadece su pulverize edilerek dekara kullanılacak ilaçlı su miktarı hesaplanır. Ruhsatlandırma çalışmalarında kullanılan ilaçlama aleti 1 mm plaket çaplı meme takılı sırt pülverizatörü olup üretici tarafından farklı ilaçlama aleti ile yapılacak uygulamalarda bu kriter dikkate alınmalıdır.

Uygulama Zamanı: Domateste Yeşilkurt: Tarla kontrollerinde 100 bitkiden 5’i bulaşıksa ilaçlama yapılmalıdır. Biberde Pamuk yaprak kurdu: 100 bitkide 1-2 yeni açılmış yumurta paketi veya 4-5 adet larva görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Biber0 - 0100 - 1001
Domates0 - 0100 - 1003