Birindisi 48 SCRegistered until: 2022 M11 26
Ertar Kimya - Insektisit
8910

KULLANMAŞEKLİ:
Elma İç Kurdu mücadelesinde; ilaçlamaya başlamak için her dölde cinsel çekici tuzaklardaki kontrol ve sayımlar dikkate alınır. Kelebek uçuşları, zararlının biyolojisi, ağaçların fenolojik durumu ve yayımcı kuruluşlardan alınan bilgilerin ışığı altında ilaçlamalara geçilir.
Elma Ağ Kurdu Mücadelesinde; elma ağ kurdu larvaları yaprak epidermisini terk edip, ilk ağlarını örmeye başladıkları zaman tek ilaçlama yapılır.
Armut Yaprak Galeri Güvesi Mücadelesinde; Fare kulağı dönemi ve çiçek taç yapraklarının çoğunluğunun döküldüğü dönemde başlanır. 2. ve 3. İlaçlamaya populasyonun yoğunluğuna göre devam edilir.
Armut Yaprak Psillası İçin; Nisan ayı başından itibaren yapılmaya başlanan kontrollerde, kışlayan döl erginlerinin bıraktığı yumurtaların hemen tamamının açılıp 2 ve 3 yaşlı nimfler görülmeye başladığı zaman tek bir ilaçlama yeterlidir.
Pamuk Yaprak Kurdu; bitki başına 0,5 larva veya 25 bitkide 2 yumurta paketi veya 2 yeni inficar (ocak) görüldüğünde ilaçlamaya geçilmelidir. İlaçlama larvalar yumurtadan yeni çıktığında yani ocak henüz dağılmadan yapılmalıdır.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Genel olarak aynı förmülasyon şeklindeki diğer tarım ilaçlan ile karıştırılarak kullanılabilir. İlaçlama için büyük miktarda karışım yapılmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Armut0 - 00 - 014
Elma ağacı0 - 00 - 014
Pamuk0 - 030 - 3014