Carbanko SCRegistered until: 2021 M10 25
Cansa Kimya - Fungisit
8439

ÖZELLİKLERİ: İçerisindeki iki farklı etkili madde sayesinde Elma karalekesi ve Kabakgillerde mildiyö gibi hastalıklara karşı yüksek etkinliğe sahip bir fungisittir. Koruyucu ve tedavi edici özelliktedir. Yağmurlarla yıkanmaya karşı dirençlidir.

1) İLACIN HAZIRLAMA ŞEKLİ:
Uygulamadan önce ilaçlı mahlulun hazırlanması sırasında iyi bir karışım elde etmek için ilacın ambalajını mutlaka birkaç defa başaşağı çevirdikten sonra, kullanılacak ilaç miktarı ayrı bir kapta bir miktar su ile bulamaç haline getirilir ve daha sonra yarısına kadar su doldurulmuş ilaçlama aletinin içine dökülür. Geri kalan su miktarı karıştırılarak ilave edilir. Hazırlanan karışım fazla bekletilmeden kullanılmalıdır.

2) KULLANIM ŞEKLİ:
Elmada karalekeye karşı ;
1.ilaçlama çiçekgözleri kabardığında,
2.ilaçlama pembe rozet tomurcuğu döneminde(Çiçekler ayrı ayrı görülünce),
3.ilaçlama çiçek taç yaprakları % 70-80 dökülünce,
4.ve diğer ilaçlamalar ise ekolojik kaşulların hastalığın ilerlemesine uygun olduğu koşullara göre 10-14 gün aralıklarla yapılmalıdır.
Hıyar mildiyösü: İlk ilaçlamaya bitkiler kol atmaya başladığında veya çevrede ilk hastalık belirtilerinin görülmesi ile başlanır. 8-10 gün aralıklarla ilaçlamaya devam edilir.

3) KARIŞABİLİRLİK DURUMU: CarBanko SC, yaygın olarak kullanılan WP formülasyonunda birçok insektisit ve fungisit ile tank karışımı yapılarak kullanılabilir. Ancak, karıştırılacak ilaç etiketi üzerindeki tavsiye ve dozlara dikkat edilmelidir.
Az miktarlarla bir ön karışım hazırlayarak karışımın uygunluğunun kontrol edilmesi tavsiye edilir.
Hazırlanan ön karışımda ayrışma veya çökelme varsa bu karışım kullanılmamalı, ilaçlar ayrı ayrı uygulanmalıdır. Karışımlar bekletilmeden uygulanmalıdır.
Bordo bulamacı gibi kuvvetli alkalilerle karıştırılmamalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Elma ağacı0 - 00 - 014
Salatalık0 - 00 - 014