Turkey

Delegate 250 WG

registered_until: December 4, 2024
Dow AgroSciences - insecticide
7377

Delegate 250 WG'nin Özellikleri;
Delegate 250 WG bir fermantasyon ürünüdür.
Armut psillidinin nimf ve ergin döneminde mükemmel kontrol sağlar.
Mide ve temas yolu ile haşerelerin sinir sistemine etki eder ve haşerenin beslenmesini hemen durdurur. Buna bağlı olarak haşere en geç 3 gün içinde ölür.
Kullanıcıya emniyetlidir.
Kültür bitkilerine karşı son derece emniyetlidir.

Kullanma Zamanı;
Armut Psillası'na karşı ilaçlama, kışlayan döl erginlerinin bıraktığı yumurtaların hemen hemen tamamının açılıp, 2. ve 3. dönem nimfler görülmeye başladığı, sürgünlerin %15'ten fazlasında bulaşma tespit edildiği ve tatlımsı madde akıntıısnın başlamadığı zamanda yapılır.
Elma iç kurdu mücadelesinde tahmin ve uyarı sistemine göre ilaçlama yapılması tavsiye edilir. Elma iç kurdu mücadelesinde hedef, her döle ait larva çıkışı süresince ağaçları ilaçlı bulundurarak yumurtadan çıkan larvaları meyve içine girmeden önce öldürmektir. Döllere ait ilk ilaçlama zamanlarını sağlıklı bir şekilde saptamada ilk larva çıkışlarının beklenmesi çok önemlidir.
Bağ'da salkım güvesi'ne karşı yapılacak mücadelede, tahmin-uyarı sistemine göre ilaçlama yapılması tavsiye edilir.
Bağ tripsi mücadelesinde ilaçlama, ilkbaharda asmalarda gözler uyanmaya başlayıp ilk yaprakçıklar görüldüğünde, zararlının popülasyon yoğunluğu yaprakçık başına en az 2-3 trips (ergin veya larva) seviyesine ulaştığında yapılır. Asmanın yeşil aksamının tümünün ilaçlanması gerekir.
Çiçek thripsi'ne karşı ilaçlama kararı, şeftali veya nektarin bitkisinin pembe tomurcuk döneminde tesadüfen seçilen 100 sürgünün en az %10'u zararlı ile bulaşıksa verilir. Uygulama, çiçeklerin %5'i açıldığında yapılır. Bir (1) ilaçlama yeterlidir.

Direnç Yönetimi;
Delegate 250 WG ile bir sezonda 3 uygulamadan fazlası direnç yönetimi bakımından tavsiye edilmez. Eğer 3 uygulama dışında bir uygulama daha gerekiyorsa etki mekanizması farklı bir insektisit tercih edilmelidir.

Etkili
crops
Armut
BBCH
0 - 0
Kayıtlı norma
0 - 0
Hasat Öncesi Aralığı
7
crops
Elma ağacı
BBCH
0 - 0
Kayıtlı norma
0 - 0
Hasat Öncesi Aralığı
7
crops
Bağ
BBCH
0 - 0
Kayıtlı norma
0 - 0
Hasat Öncesi Aralığı
7
crops
Şeftali
BBCH
0 - 0
Kayıtlı norma
0 - 0
Hasat Öncesi Aralığı
7
crops
Nektar
BBCH
0 - 0
Kayıtlı norma
0 - 0
Hasat Öncesi Aralığı
7