Efdal Afitrid 20 SPRegistered until: 2024 M04 14
Tarkim - Insektisit
7665

İlacın Hazırlanması:
Önce ilaçlama aletinin kalibrasyonu yapılır. (1 dekar alandaki bitkileri yeteri kadar ıslatacak şekilde kullanılan su miktarı tespit edilir. Tespit edilen bu su miktarına ilacın dekara dozu eklenerek, bir dekar için kullanılacak ilaçlı su miktarı bulunur). İlaçlama aleti yarıya kadar su ile doldurulur. Gerekli miktarda ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile bulamaç haline getirilerek depoya konur. Aletin karıştırma aparatı çalıştırılarak kalan gerekli su miktarı depoya dökülür. Hazırlanan karışım bekletilmeden uygulanmalıdır.
İlaçlamalar sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır.
İlaçlama yapıldıktan sonra 6 saat içerisinde yağmur yağarsa ilaçlama tekrarlanır.
DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ: EFDAL AFITRID 20 SP,  isimli bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grubu 4A olarak sınıflandırılmış bir insektisittir.
Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için EFDAL AFITRID 20 SP ’ nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız.
Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grubu 4A hariç) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

ÖZELLİKLERİ: İlaç sistemik etkilidir. İlaçlamadan kısa süre sonra bitki bünyesine geçer ve etkisini 14 ila 21 gün korur.
Alkali özelliktekiler hariç, diğer insektisit, fungisit ve yaprak gübreleriyle karıştırılarak kullanılabilir. İlaçlama için büyük miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Antep fıstığı0 - 00 - 07
Domates0 - 030 - 303
Pamuk0 - 010 - 40-
Patates0 - 06 - 67