Efdal Captanim 50 FRegistered until: 2022 M10 12
Tarkim - Fungisit
8873

İlacın Hazırlanması:
Önce ilaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Gerekli miktarda ilaç ayrı bir kapta az miktar su ile bulamaç haline getirilerek depoya konur. Aletin karıştırma aparatı çalıştırılarak kalan gerekli su miktarı depoya ilave edilir. İlaçlama esnasında bitki en iyi şekilde yıkanmalıdır. İlaçlama rüzgarsız havalarda yapılmalıdır.

Bağ mildiyösü: Tahmin ve uyarı sisteminin uygulanmadığı yerlerde: sürgünler 25-30 cm boya ulaştığında 1. İlaçlama yapılır. Koşullara göre 10-15 gün arayla 2. ve 3. İlaçlamalara devam edilir. Tahmin ve uyarı istasyonlarının bulunduğu yörelerde ise, yapılan anonslar dikkate alınır.

Elmada karalekeye karşı: (Tahmin ve uyarı sisteminin uygulanmadığı yerlerde)
1. İlaçlama çiçek gözler kabardığında,
2. İlaçlama pembe rozet tomurcuğu döneminde (Çiçekler ayrı ayrı görülünce)
3. İlaçlama çiçek taç yaprakları %70-80 dökülünce,
4. ve diğer ilaçlamalar ise ekolojik koşulların hastalığın ilerlemesine uygun olduğu koşullara göre 10-14 gün aralıklarla yapılmalıdır.

Domates mildiyösü: Çevrede ilk hastalık belirtilerinin görülmesi ile derhal ilaçlamalara başlanır. 10-12 gün aralıklarla tekrarlanır.

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ:
EFDAL CAPTANIM 50 F, isimli bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grubu M4 olarak sınıflandırılmış bir fungusittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için
EFDAL CAPTANIM 50 F’ in aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup M4 hariç) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.
Benomyl, Maneb, Penconazole, Metalaxyl gibi ilaçlarla karışabilir. Alkali ilaçlarla karıştırılmamalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 03
Domates0 - 00 - 03
Elma ağacı0 - 00 - 03