Efdal Maco 72Registered until: 2023 M11 13
Tarkim - Fungisit
9376

İlacın Hazırlanması:
Önce tavsiye edilen dozda ilaç miktarı ayrı bir kapta bulunan az miktarda su ile bulamaç haline getirilir. Sonra bu bulamaç yarısına kadar su ile doldurulmuş olan aletin deposuna boşaltılır. Aletin karıştırıcı tertibatı çalıştırılmalı ve gerekli olan su depoya ilave edilmelidir
Koruyucu bir fungisit olması nedeniyle hastalıklar görülmeden önce uygulanmalı ve bitkinin her tarafı iyice ıslanacak şekilde kaplama ilaçlama yapılmalıdır.

Bağ Mildiyö'süne karşı : İlaçlamaya sürgünler 25-30 cm boylanınca başlanarak 14 günde bir tekrarlanır. Hastalığın durumuna göre ilaçlamalara hasata 21 gün kalıncaya kadar devam edilebilir.
Domateste erken yaprak yanıklığına karşı : Hastalık görüldüğünde ilaçlamaya başlanır ve gelişmesine göre 10-14 gün arayla ilaçlama tekrarlanır.
Elmada karalekeye karşı : 1. İlaçlama çiçek gözleri kabardığında, 2. İlaçlama pembe rozet döneminde çiçekler ayrı ayrı görüldüğünde 3. İlaçlama çiçek taç yapraklarının % 70 - 80 i dökülünce yapılır.

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ :
EFDAL MACO 72, adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup M3 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için EFDAL MACO 72' nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uyglamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup M3 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.
Alkali özelliktekiler hariç diğer insektisit, fungisit ve yaprak gübreleriyle karıştırılarak kullanılabilir.
CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 021
Domates0 - 00 - 014
Elma ağacı0 - 00 - 014